Duben 2009

Farby

30. dubna 2009 v 19:18 | Narmora |  Ostatné zaujímavosti
Bílá
Je symbolem čistoty a nejvyšší dokonalosti. Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní. Opticky zvětšuje prostor a působí rozjasňujícím dojmem, je chladivá, dává čas a prostor k přemýšlení.Tuto barvu mají rádi lidé otevření, upřímní a nekompromisní, kteří nic neodpustí sobě ani svému okolí.
Černá
Základní mystická barva. Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem.Vyznavači této barvy se vyznačují citlivostí a tajnůstkařením. Baví je i filozofovaní, dokážou šikovně vycházet s lidmi, jsou to rození diplomati.
Červená
Je barvou krve. Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Znamená pohyb, energii a životní sílu. Červená barva je extrovertní a stimulující barva.Pokud dáváte přednost této barvě, býváte často impulzivní, dokonce až agresivní. Své názory prosazujete, i když nemáte pravdu. Nejbližším však dokážete projevit i něžnost a srdečnost.
Fialová
Fialová stejně jako modrá patří k chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Fialová je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti.Vaše osobnost je originální, jste samostatný člověk s nezávislými názory a máte zřejmě umělecké sklony. Na své okolí i na sebe máte někdy přehnaně vysoké nároky.
Hnědá
Hnědá je nenápadná a nudná barva. Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivého, milého a klidné povahy. Ve snech je symbolem konvencí a všednosti.Prozrazuje, že jde o člověka důvěřivé, milé a klidné povahy. Nechybí mu lidskost a silně vyvinutý smysl pro spravedlnost, díky čemuž jej můžete jen těžko rozeznat a ocenit jeho kladné vlastnosti
Modrá
Vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhovážnost. Vyjasňuje a rozšiřuje ducha i duši.Představuje opatrnost, rozvážnost, nečinnost a lhostejnost - takto by se stručně daly vyjádřit vaše vlastnosti.. Váš vnitřní svět a život je komplikovaný, toužíte mít všeho hodně, ale neděláte nic, aby jste toho dosáhli.
Oranžová
Odstraňuje těsné emocionální struktury, udržuje v pohybu životní energii. Zajímá vás svět i lidé okolo. Vyjadřuje kreativitu a pocity štěstí. Má blahodárný vliv na trávení.Zajímá vás svět i lidé okolo. Máte zvědavou povahu, novátorské schopnosti a ctižádostivost. Při uskutečňování svých předsevzetí jste tvrdohlaví.
Růžová
Je barvou mírnosti, něhy a vyšších citů v lásce. Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a v mysli.Prozrazuje sentimentalitu a jemnost. Romantické city jsou pro vás přímo charakteristické. Váš smysl pro praktičnost života se přiklání k okrášlování sebe sama podle vlastních představ, což vám často způsobuje zklamání a problémy.
Šedá
Šedá, podobně jako zelená, je směsí světla i temnoty. Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života.Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Je schopná přizpůsobení, kombinovatelná a diskrétní. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Šedá leží v husté mlze, loupí rozhled a skrývá cíl.
Tyrkysová
Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Barva podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.
Zelená
Je barvou přírody, náklonnosti a soucitu. Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru. Podporuje empatii a náklonnost k druhým lidem.Představuje kreativitu, citlivost a ochotu pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Rozdáváte lásku, uzdravujete a motivujete je. Pozor ale, aby jste se příliš nevyčerpali.
Zlatá
Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot, které zatupujíují idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.
Žlutá
Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Oživuje myšlení a povzbuzuje přenos impulsů. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje metabolismus, pomáhá paměti a komunikaci.Je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje. Podporuje chápavost, schopnost kontaktu, zpracovávání zážitků a dojmů a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť.

Kone

30. dubna 2009 v 16:34 | Narmora |  Obrázky

Idem meniť design ...

29. dubna 2009 v 18:30 | Narmora
Tak sa neľakajte keď to tu dlho bude ako po výbuchu -neviem či ho stihnem dorobiť ešte dnes...

Liečivé vône

29. dubna 2009 v 18:10 | Narmora |  Ostatné zaujímavosti
pomeranč-zvyšuje optimismus,víru ve vlastní síly,osobní kouzlo,otevírá auru pozitivitě,oživuje ji po nemoci
bazalka-obnovuje objektivitu sebehodnocení,odstraňuje komplexy
bergamot-prosvětluje auru,podporuje dosažení úspěchů v poznání a snadné překonávání problémů.neutralizuje agresivní energii davu
karafiát-pomáhá překonat histerii,chrání před zlobou ostatních,závistí a energitickým upírstvím geránium-odstraňuje komplexy méněcennosti a závislosti na názorech ostatních.napomáhá regeneraci po nepříjemném setkání nebo nějaké ztrátě.navrací zdravé hodnocení činů a motivace,pomáhá vrátit auře správný tvar
grapefruit-zbavuje neodůvodněné spokojenosti se sebou samým,podporuje výraznější psychologické chápání a tím dosahování větších úspěchů v práci a komunikaci
skořice-načechrává a regeneruje auru.podporuje překonávání nezdarů,optimismus,sebedůvěru a sebeúctu.otevírá "dýchání lásky" a naladuje harmonické vztahy mezi mužem a ženou levandule-pomáhá rychlé obnově sil,energetické relaxaci,snižuje agresivitu,pomáhá se zbavit závisti vavřín-pomáhá vyrovnat se s trápením,zvyšuje imunitu a pevnost aury kadidlo-upevńuje víru ve vlastní síly,zvyšuje osolnost aury proti zlu,posiluje inteligenci a trpělivost,posiluje,prosvětluje a vyrovnává auru
citron-zvyšuje vitalitu,probouzí tvořivost v práci,rodině,lásce
mandarinka-vyživuje auru ztenčenou nemocí,pomáhá získat mír v dušib
máta-zvyšuje porozumění mezi blízkými lidmi.zbavuje napětí a negativního očekávání.pomáhá proti bolestem
neroli-zabraňuje závisti.pomáhá rychle se zbavit materiálních problémů a spatřit duchovní stránku světa
růže-podporuje pocit spokojenosti a mění neproduktivní energii a zklamání a smutku v energii sebezdokonalení
šalvěj-pomáhá obnovit a zacelit auru po klamu nevěře,otevírá nové možnosti projevu osobnosti


Druhy Kinezie

28. dubna 2009 v 19:16 | Narmora |  Ostatné zaujímavosti
Aerokineze
- z latinského Aer = vzduch
- Schopnost ovládat plyny a jejich proudění.


Atmokineze
- z latinského Atmosphaera = atmosféra
- Schopnost ovládat atmosférické podmínky v určité oblasti.


Elektrokineze
- Pravděpodobně z latinského Electricitas = elektřina
- nebo též z latinského Electrum = jantar
- Schopnost práce s elektrony.


Chronokineze
- z latinského Chronos = čas
- Schopnost měnit pomocí vůle vnímání toku času kolem sebe sama.


Lumokineze
- z latinského Lumen = světlo
- Schopnost práce s fotony.


Pyrokineze
- z latinského Pyr = oheň
- Schopnost pomocí vůle nejen ovládat oheň, ale také jakkoli termicky působit na své okolí.


Telekineze
- Schopnost pomocí vůle ovlivňovat předměty na fyzické úrovni. Nejedná se pouze o přemisťování, ale také o deformaci, apod.


Telepatie
- z latinského tele = vzdálené
- z latinského pathia = cítění
- Schopnost vést informační tok k jiné bytosti, bez použití smyslových orgánů, psaného i jakéhokoli jiného projevu atd. Informace je "vložena" přímo do mysli cílového objektu.


Veštenie pomocou domácich miláčikov

27. dubna 2009 v 18:00 | Narmora |  Veštenie
Jednou zaštěkat nebo zamňoukat znamená ano, dvakrát ne, třikrát nevím... Ne, jasně že takhle to nefunguje, ale tak nějak podobně... skoro!

Wicca - Úvod k rituálom

26. dubna 2009 v 19:05 | Narmora |  Wicca
Úvod k wiccanským rituálom
Scot Cunningham definuje rituál takto: "Je to špecifický spôsob pohybu, manipulácie s predmetmi alebo sled vnútorných procesov, vytvorených k vyvolaniu určitého efektu." Vo wicci ide o obrady, ktorými sa zlaďujeme s prírodou, vzdávame úctu bohom a posiľňujeme naše vzájomné vzťahy.
Naše rituály nie sú nejako zvlášť zložitou záležitosťou. Dôležitý je základ a myšlienka, prevedená nejakou formou. Preto je možné upravovať si existujúce rituály pre seba, tvoriť vlastné (teda nám najbližšie) či skúšať nové.

Tieto rituály sa prevádzajú hlavne počas nocí pri splne a počas Veľkých dní. Základná forma vyzerá asi takto:
1. Stavanie chrámu (tvorenie kruhu)
2. Samotný rituál
3. Rušenie chrámu (mazanie kruhu)

Na začiatku je potrebné postaviť "dočasný chrám", do ktorého nebudú prenikať škodlivé vplyvy, miesto kde sa môžeme cítiť bezpečne a hlavne kde môžeme koncentrovať našu energiu. V úvode ide hlavne o vzývanie bohov a ich pozvanie medzi nás, je to akési naladenie sa na naše vnútro. Tu sa začína obrad.
Potom nasleduje "hlavná časť" rituálu, ktorá má špecifický zmysel a prevedenie, kedy sa vlastne vykonáva podstata rituálu.
Napokon, je treba náš chrám zrušiť, čomu predchádza to najdôležitejšie - je to poďakovanie za prítomnosť bohov a tvorivých síl, ktoré nám pri rituáli pomáhali. Je to akoby rozlúčenie sa a spätné preladenie sa z "duchovnej roviny" nazad na tú našu pozemskú.
Trochu komplexnejší pohľad (9-bodový) vyzerá asi takto:

Základy alchýmie

24. dubna 2009 v 19:05 | Narmora |  Alchýmia

Základy Alchymie

Kámen mudrců(lat. Lapis philosophorum) - Alchymisté měli představu, že vhodným nasměrováním energie uspíší přirozený proces zrání kovů. Kámen mudrců je druhem fermentu, který uspíší zrání a dokáže proměnit (transmutovat) obecné kovy ve zlato, dokonalý kov. Rozpuštěn ve víně působí jako všelék (panacea). Je červeným projekčním práškem, který se vhazuje do taveniny obecného kovu. Červený lev je krycím jménem Kamene mudrců. Podobně jako Ježíš Kristus spasil mikrokosmos človeka, Kámen mudrců spasí makrokosmos. Mezi známé výrobce Kamene bývají řazeni Nicolas Flamel (1330-1418), který vlastnil okultní knihu, podle níž vyrobil zlato, Basilius Valentinus (15. stol.), který vlastnil projekční prášek, Alexander Setonius Scotus zvaný Seton Kosmopolita, který provedl několik úspěšných transmutací. Mezi další patří Ireneus Philaletha, mnich Laskaris (přelom 17. a 18. století) nebo Michael Sendivogius (1566 - 1636).

Budúcnosť ? (!!!!)

22. dubna 2009 v 19:07 | Narmora |  Obrázky

...::Srdce Yontalcaronu::...

21. dubna 2009 v 18:16 | Narmora |  Úvod
Ďalšie moje stránky, tentokrát zaoberajúce sa však len čisto magickými bytosťami ....

Nájdete TU


Alchýmia v dobách dávno minulých

20. dubna 2009 v 19:04 | Narmora |  Alchýmia

Alchymie a alchymisté v dobách minulých

Legendárně je původ alchymie připisován egyptskému božstvu Thotovi (nazývanému též Thovt, Tehuti,Taat, řecky Hermes Trismegistos -Hermes Třikrát mocný), který byl pokládán za učitele Ísidy , ochránce chrámových knihoven, vynálezce písma a věd a autora posvátných knih; byl bohem míry a počtu a je pokládán též za autora základního hermetického textu, Smaragdové desky , v němž je zhuštěně podáno celé hermetické učení, tj. i celá alchymie. Egyptských alchymistických textů se dochovalo jen málo (např. tzv. Leydenský papyrus a jiné), protože na konci III. stol. je dal Dioklecián vyhledat a spálit. Řada dobře zachovalých papyrů, uložených patrně v hrobce egyptského hermetika, byla z velké soukromé sbírky postoupena r. 1828 holandské vládě a je uložena v Leydenu. Jde o papyry psané většinou řecky -tedy již o Řeky zprostředkovanou staroegyptskou alchymii z III. stol. po Kr., uchovanou jen ve zlomcích. Slovo alchymie použil jako první patrně sicilský astrolog Firmicus Matemus, žijící ve IV. stol. po Kr.

Wicca - O čom to celé je ?

17. dubna 2009 v 11:49 | Narmora |  Wicca
O čom to celé je
Mágia je nepopierateľne jedna z hlavných súčastí Wicci, a hoci častokrát vzbudzuje u ľudí rôzne predsudky, zďaleka nie je jedinou vierou, ktorá v sebe zahŕňa magické postupy. Vlastne celkove je často krát ťažko určiť, kde sa končí náboženstvo a začína mágia. Pre wiccu je mágia bežným postupom, ako pomáhať Zemi obnoviť jej sily, ako sa naladiť na svoju duchovnú stránku, nástroj ako vylepšiť a zharmonizovať svoj život. Mágia taktiež nie je pre Wiccu najdôležitejšia. Je až druhá v poradí, za uctievaním Bohyne a Boha.
Existuje taktiež mnoho praktík, ako prevádzať mágiu. Od tých najjednoduchších (zodvihnutie štvorlístku zo zeme) až po nebezpečné (či už fyzicky alebo psychicky - napr. ceremoniálna mágia). Mágia, s ktorou sa pracuje vo Wicii je spravidla jednoduchá, bezpečná a vždy vedená pod morálnym zákonom Wiccan rede - rob čo chceš, pokiaľ to nikomu neuškodí. Pre wiccanou sú to väčšinou magické postupy pre liečenie (či už ľudí alebo zeme), posväcovanie, ochranu, posilňovanie svojich dobrých a likvidovanie zlých stránok a podobne. Mágia vo Wicci je založená na prírodnom základe, a pre Wiccanskú čarodejnicu je vždy dôležitá rovnováha a pokoj.
V mágii platí jedna dobre známa vec, a to že neexistuje biela a čierna mágia, ale dobro alebo zlo je v srdci toho, kto mágiu prevádza. (Aj biblia sa dá zneužiť!)

Yelowcard ...

16. dubna 2009 v 11:31 | Narmora |  Kawaiiii !!!
To ma vždy dojme k slzám... Neviem prečo... Akoby mi to niečo pripomínalo, ale ja neviem čo...
Ps. Ja viem, dívam prednosť klasickej gothike a metalu ale toto... Je nad zmysly môjho chápania... Preložiť sami si to hádam zvládnete....


I'm back, back in town
and everything has changed
I feel, feel let down
The faces stay the same
I see, see shadows
Of who we used to be
And I drive, drive these roads
Through this memory

And we were only kids
And we were best of friends
And we hoped for the best
And let go from the rest

I heard, heard myself
Say things I take back
If I could, could retell
And make these stories last
I see, see shadows
Of who you'll always be
I drive, drive these roads
Made of memories

And we were only kids
And we were best of friends
And we hoped for the best
And let go from the rest
Shadows and regrets
Let go from the rest

Everything has changed
Faces stayed the same
Everything has changed
Faces stayed the same

And we were only kids
We were best of friends
When time couldn't end
The world in my hands
And we were only kids
And we were best of friends
And we hoped for the best
And let go from the rest
And shadows and regrets
We let go of the rest
Shadows and Regrets
We let go of the rest


Wicca (Základy?)

15. dubna 2009 v 11:49 | Narmora |  Wicca
Asi každý clovek sa ešte v útlom veku zoznámi s témou čarodejníc, ktorá je pre mnohých pevne spojená s takými myšlienkami, ako sú staré babizne s velmi nepeknou bradavicou na tvári a čiernou mačkou na pleci, hádzanie netopierych krídiel do kotla, či hrozné kliatby až po siedme pokolenie. Keď sa k tomu ešte pridajú úžasné filmy americkej produkcie, je jasné, že čarodejníctvo nemôže byť medzi bežnými ľudmi príliš populárne. Spolu s okultizmom a mágiou určite patria medzi najmenej pochopené a najviac očierňované myšlienkové smery.
Lenže nie všetci ľudia sú "bežní". Mnohí sa skôr či neskôr začnú zaujímať o svoju dušu a začnú sa dožadovať odpovedí na svoje otázky. A mnohí z nich pocítia, že príroda je to čo ich priťahuje, že svet sa riadi vyššími silami než len tými, ktoré je vidieť na prvý pohľad a že existuje "niečo", čo je väčšie než oni sami. To "niečo" pomenujú Boh a začnú ho hľadať.

Wicca

12. dubna 2009 v 11:48 | Narmora |  Wicca
Wicca je novopohanský kult, moderné čarodejníctvo. Počiatok wicci však siaha až do doby kamennej.. Čarodejníctvo sa rozvíjalo až do nástupu kresťanstva. Cirkev tvrdila, že ide o uctievanie diabla ( čo je samozrejme smiešne). Inocenc VIII (1484) vydal bulu proti čarodejniciam a Kramer a Sprenger (mnísi) vydali knihu Kladivo na čarodejnice. Kniha obsahovala návod na zničenie čarodejníc Spolu bolo upálených a umučených okolo 9 miliónov ľudí obvinených z čarodejníctva.
Súčastná wicca vznikla myslím okolo rokov 1930-1950. M. Murrayová a G. Gardner ukazujú, že čarodejníctvo je návrat k pohanským tradíciám a uctievaniu prírody. Žiakmi Gardnera bol R. Buckland aj S. Cunningham
Wiccania uctievajú Boha a Bohyňu a riadia sa heslom (Wiccan Rede) : Rob všetko čo chceš, pokiaľ to nikomu neublíži, včetne teba. Veria v reinkarnáciu a karmu.

Nový začiatok

10. dubna 2009 v 11:46 | Narmora |  Oznamy

Budte pozdravení, ctení návštevníci =)


Ako som kedysi komusi sľúbila ... Sľubujem aj vám ... Že tento blog už NIKDY nezruším a ponesiem si ho zo sebou (pre mňa za mňa) aj do hrobu XD
Už nikdy sa nenechám vytočiť hlúpimi poznámkami, rečami a narážkami na tento web - je mi jedno kto si o ňom čo myslí - je to jeho vec. A ja sa mu do toho starať nebudem.
Ospravedlnujem sa teda vám čitateľom za môj "malý" duševný a psychický skrat... Hádam si mienku u vás napravím OFICIÁLNYM ZNOVU OTVORENÍM tejto stránky....


Awóóóy moja vampíria rodinka ! :-)

Nu, tak som späť XD
Sčasti vďaka vám , takže ďakujem =) (Obzvlášť sestričke Deonid *cmuk*)
Ako ste si možno všimli, témy ostali prevažne tie isté, len ich je o čosi viac. Chcela by som to dosť rozšíriť tak preto... A nebojte sa... Odteraz vám budem podávať miešanú stravu - nebudem sa zameriavať IBA na mágiu, uverením sem aj iné prkotiny ktoré s tým vôbec ale vôbec nesúvisia XD Začiatok bude už zajtra....
Nech vaše meče ostanú navždy ostré !
Vaša: Narmora- Lillith de Nira Dragons
(Sestra Temnoty)

Design 14.

10. dubna 2009 v 11:46 | Narmora |  Design
Poznámka: Kawaiiii obrázok no.... Som na ňom závislá XD
Názov: Elf Warrior

Motto: Krásne na pohľad, osudné v boji ....

Záhlavie:

Design 13.

10. dubna 2009 v 11:45 | Narmora |  Design
Poznámka : veľký come- back !!!!

Názov: Návrat

Tvorca: Ja... ale veď to až také ťažké vôbec nebolo.....

Záhlavie: