Červen 2009

Codex Gigas

30. června 2009 v 16:23 | Narmora |  Ostatné zaujímavosti
Před časem vzbudila zájem veřejnosti návštěva proslulé Ďáblovy bible, středověkého rukopisu, považovaného za největší dochovalou evropskou knihu. Byl sepsán a vymalován na počátku třináctého století někde v Čechách, domovem je dnes ve švédské Královské knihovně. A ta prostřednictvím internetu poskytla tuto verzi Bible celému světu. Na uvedené adrese se nachází skeny všech stran kodexu, a to v češtině. V té jsou pochopitelně okolní texty, ne kniha sama.

Prečítať : TU


Ako sa delý metal

24. června 2009 v 15:23 | Narmora |  Úplné prkotiny
No tak hey, takýchto výplodov mám celú zbierku. Aj blbosť je dar xD


Situace: V hradu hlídaném drakem je uvězněna krásná princezna. Tady je přiběh, jak to dopadne, když tam dorazí různí metalisti coby rytíři.


Power metal: Metalista přijede na bílém jednorožci, unikne drakovi, zachrání princeznu a pak se s ní miluje v kouzelném lese.

Thrash metal: Metalista přijede, bojuje s drakem, zachrání princeznu a vošuká ji.

Heavy metal: Metalista přijede na harleyi, zabije draka, dá si pár piv a vošuká princeznu.

Folk metal: Metalista přijede s přáteli, kteří hrají na akordeony, violy, flétny a spoustu dalšich podivných nástrojů, drak usne (z všeho toho tancování). Pak všichni odjedou…..bez princezny.

Viking metal: Metalista připluje na lodi, zabije draka svojí velkou sekyrou, stáhne ho z kůže a sní. Znásilní princeznu k smrti, ukradne její věci a před odjezdem zapálí hrad.

Death metal: Metalista přijede, zabije draka, vošuká princeznu, zabije ji a odjede.

Black metal: Metalista dorazí o půlnoci, zabije draka a nabodne ho na kůl před hradem. Potom vošuká princeznu do zadku, vypije její krev během rituálu před tím, než ji zabije. Pak ji nabodne na kůl vedle draka.

Gore metal: Metalista přijede, zabije draka a rozhází jeho vnitřnosti před hradem, vošuká princeznu a zabije ji. Potom ji znova vošuká, rozpáře břicho a sní její vnitřnosti. Potom to, co zbyde, vošuká ještě jednou, spálí mrtvolu a ješte jednou vošuká.

Doom metal: Metalista přijede, spatří jak je drak obrovský, pomyslí si, že ho nemůže nikdy přemoct, potom propadne depresím a spáchá sebevraždu. Drak ho sní a princeznu si dá jako dezert. A to je konec smutného příběhu.

Progressive metal: Metalista přijede s kytarou a zahraje 26 minutové sólo. Drak se z nudy zabije sám. Metalista dorazí do princezniny ložnice, zahraje další sólo s použitím všech technik a melodií, které se naučil v posledním roce na konzervatoři. Princezna uteče a vydá se hledat heavy-metalistu.

Glam metal: Metalista přijede, drak se začne smát, když uvidí jeho zjev a nechá ho projít dovnitř. Poté, co vejde do hradu, ukradne princezně make up a začne natírat hrad nádhernou růžovou barvou.

Nu-metal: Metalista dorazí v Hondě Civic a pokusí se bojovat s drakem. Jenže uhoří, když jeho pytlovité oblečení chytne plamenem.

Redneck metal: (Kabáti,…): Metalista dorazí na fichtlovi, draka vožere, pobleje, s princeznou si pořídí deset blbých dětí a pak jde pro vidle a vykydá hnůj v maštali.

Speed Metal: metalista se uhoní k smrti, ještě než dojde k hradu.

Speed Metal verze 2: Princ rychle a jednoduše přiběhne, draka rychle a jednoduše zabije svým hlasem, rychle a jednoduše vošuká princeznu. A stejný postup opakuje minimálně na dalších deseti hradech….

NS black metal: Přijede tankem Tiger, draka uhajluje k smrti a princeznu zplynuje, neboť nebyla arijského původu.

White metal: Nějací divní poutníci přijdou s další částí Ježíšova kříže. Drak kříž během okamžiku změní na popel a tak na něj pošlou křížovou výpravu.

Atmospheric metal Ještě dřív, než se k drakovi dostanou, chcípnou únavou z neustálého tahání jejich nástrojů.

Speed metal: Metalisti přijedou a začnou si dělat z draka srandu. Ten se rozbrečí a zemře žalem. Pak si začnou dělat srandu i z princezny a ta se přidá k jejich skupině jako ženský vokál a jdou si dělat srandu z někoho dalšího.

Industrial metal: Postaví vedle hradu továrnu a všichni se udusí jejími zplodinami. Hrad se začne rozpadat a tím je nádherné dílo Glam metalisty nenávratně zničeno.

Symphonic metal: Dorazí celý orchestr a vytvoří z hradu veliké mraveniště. Drak tedy má zásoby na zimu.

Gothic metal: Přijede, draka zkrotí a jde se s princeznou kochat pohledem na půlnoční hřbitov

Samozrejme...my gothici sme NAJ!!! =)

Design 17.

23. června 2009 v 14:56 | Narmora |  Design
Poznámka: Ja viééééém.... Zas čierna alééééé... Keď ten obrázok .... Je tááák božský......

Názov: Gothic Prayer

Autor obrázku: Anne Stokes

Motto: Vitam impendere vero. (Život zasvätiť pravde)

Záhlavie:

Design 16.

23. června 2009 v 14:56 | Narmora |  Design
Poznámka: Ehe. My vyrikujete že to všetko je strašne tmavé, tak som sa prispôsobila vašim požiadavkam....

Názov: The Ghost

Autor obrázku: Rebecca Sinz

Motto: Staré se rozpadává, časy se mění a nový život kvete na ruinách.

Obrázok v záhlaví:

Design 15.

23. června 2009 v 14:56 | Narmora |  Design
Poznámka: njn.... ja viem že som sa skoro spametala.....

Názov: Daemons

Motto: Všední současnost je stínem tajuplné minulosti i předzvěstí děsivé budoucnosti.

Obrázok v záhlaví:

Ďalší oznam !!!!

22. června 2009 v 15:38 | Narmora |  Oznamy

Blog a všetky jeho články prebiehajú veľkou renováciou.

Za vyskitujúce sa chyby sa preto vopred ospravedlňujem.
Nereira Lilieth Dragonsová

Oznámenie =)

18. června 2009 v 6:21 | Narmora |  Oznamy
Ehm, práve mi došli prednastavené články. A ja nestíham písať ďalšie. Teraz nemám akosi čas - škola končí a ja si potrebujem voľačo poopravovať, tak netrávim hodiny pred PC ale nad knihami z matiky a chémie. Prosím o ospravedlnenie teda ak nič nové taký týždeň nepribudne.... Naozaj my to je ľúto a sľubujem že to hneď keď budem môcť doženiem =)


Alchýmia IV.

17. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Alchýmia
Zdroj: wikipedia

Hlavné ciele alchýmie


Meditácie so živlami

16. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Elementy a živly
Cvičení: U všech cvičení zaujmeme pohodlnou polohu na klidném místě, kde nebudeme rušeni. Pak zavřeme oči a provádíme cvičení dle jednotlivých živlů. Při úspěšném zvládnutí všech cvičení, můžeme totéž zkoušet s očima otevřenýma. Doporučuji si před cvičením "vyčistit" hlavu.
Cvičte nejdříve jeden živel denně. A pravidelně je střídejte. Jde-li Vám nějaký živel méně,nezvyšujte příliš úsilí. Problém, je někde ve Vás. Musíte změnit něco ve své povaze.Nemůžete-li se vžít do jednotlivých živlů, je možné se vždy jeden týden věnovat jen jednomu živlu. Nicméně toto může vyvolat dočasné změny ve Vašem chování. Tuto variantu cvičení neprovádějte, nejste-li zcela zdraví, zejména co se týče vnitřních orgánů (zejména: srdce, ledvin, jater). V případě citového pohnutí vysoce nedoporučuji cvičit tuto variantu.

Alchýmia III.

15. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Alchýmia
Zdroj :

Alchýmia v stredovekej Európe


Kvôli silnému spojeniu s Gréckou a Rímskou kultúrou, alchýmia začala byť ľahšie akceptovaná v kresťanskej filozofii a stredoveký európsky alchymisti značne prijali islamistické vedomosti. Gerbert z Aurillacu, ktorý sa neskôr stal pápežom Silvestrom II. († 1003) bol medzi prvými ktorý priniesli Islamskú vedu do európy zo Španielska. Neskôr, muži ako Adelard z Bathu, ktorý žil v 12. storočí, priniesli ďalšie učenie. (Hollister p. 124, 294)

V tomto čase sa objavili drobné odchýlky od augustiánskych zásad z ranných kresťanských mysliteľov. Anselm z Canterbury (* 1033 - † 1109) bol benediktín ktorý veril, že vernosť musí predchádzať racionalizmus, ako augustíni a mnoho teológov pred Anselmom verili, ale Anselm vyslovil názor, že vernosť a racionalizmus bol zlúčený a povzbudil racionalizmus v kresťanskom súvislosti. Pierre Abélard nasledoval Anselmovu prácu, položil základy pre akceptáciu Aristotelovho myslenia predtým ako prvá aristotelova práca dorazila na západ. Jeho hlavný vplyv na alchýmiu bola viera v tom, že Platónov vesmír nemal oddelenú existenciu od ľudského myslenia. Abélard tiež zorganizoval analýzy filozofických protirečení. (Hollister, p. 287-8)

Robert Grosseteste (* 1170 - † 1253) bol priekopník vedeckej teórie ktorá bola neskôr použitá a upravená alchymistami. Zobral Abelardovu metódu analýzy a pridal používanie pozorovania, pokusy a zhrnutie vo vytváraní vedeckých hodnotení. Grosseteste tiež urobil veľký pokrok pre premostenie Platónového a Aristotelového uvažovania. (Hollister pp. 294-5)

Albert Veľký (* 1193 - † 1280) a Tomáš Akvinský (* 1225 - † 1274) boli obaja dominikáni ktorý študovali Aristotelove myšlienky a pracovali na uzmierení rozdielov medzi centrálnou filozofiou a kresťanstvom. Akvinský taktiež urobil obrovskú prácu pri vytváraní vedeckej metódy. Ak dovolíš, pokúsim sa ti to preložiť ja. "Dokonca zašiel tak ďaleko, že tvrdil, že univerzáliá (všeobecné pojmy) je možné objasniť iba logickým zdôvodňovaním, a keďže myseľ nemôže ísť proti Bohu, rozum musí byť kompatibilný s teológiou. (Hollister p. 290-4, 355) Toto bolo protikladom k zvyčajnej Platonistickej viere, že vesmír bol založený cez božské osvietenie. Magnus a Aquiras bolo prvý ktorý preskúšali alchymistickú teóriu, a mohli sa považovať za alchymikov, aj keď urobili iba málo pri vedeckých experimentoch.

Prvý pravý alchymista v stredovekej Európe bol Roger Bacon. Jeho práca urobila toľko pre alchýmiu ako urobila Galileova práca pre astronómiu a fyziku alebo Robert Boyleova práca pre chémiu. Bacon (* 1214 - † 1294) bol Oxfordský františkán ktorý preskúmal optickú a jazykovú stránku alchýmie. Františkánsky nápad prijatia sveta namiesto jeho odmietania ho viedlo k jeho presvedčeniu, že experimentovanie je omnoho dôležitejšie ako vysvetlenie: "Tri cesty s ktorých ľudia získavajú vedomosti sú: autorita, myslenie a skúsenosť a iba ten posledný je účinný pre prínos intelektu." (Bacon, strana 367) "Experimentálna veda ovláda zhrnutie mnohých ďalších vied. Odhaľuje pravdu ktorá vyplýva zo všeobecných zásad ktoré by nikdy neboli odhalené." (Hollister p. 294-5) Roger Baconovy bol taktiež prisúdený výrok s východzím hľadaným kameňa mudrcov a elixíru života: "Medicína ktorá odstráni všetky nečistoty a skazenosti z lacných kovov, uberie toľko zo skazenosti ľudského života, že pozemský život môže byť predĺžený na mnoho stáročí." Nápad nesmrteľnosti bol nahradený predstavou dlhého života. Napokon, život človeka na zemi bol iba prípravou pre nesmrteľný život vo svete Boha. Nesmrteľnosť na zemi sa nezhodovala s kresťanskou teológiou. (Edwardes p. 37-8)

Bacon nebol iba alchymistom starovekých čias, bol najvýznamnejší alchymista týchto čias. Jeho práce boli použité nespočetnými alchymistami od 15. do 19 storočia. Iný alchymisti Baconovho času si privlastňovali jeho rysy. Všetci boli členovia cirkvi. Bolo to preto, lebo iba zopár ľudí mimo cirkevnej školy bolo schopných preskúmať arabské práce. Tiež, alchýmia v tomto čase bola schválená cirkvou ako dobrá metóda skúmania a vyvíjania teológie. Alchýmia bola zaujímavá pre široké spektrum kňažstva, pretože ponúkala racionalistický pohľad na svet v čase, keď sa ľudia iba začali učiť o racionalizme. (Edwardes p. 24-7)

Tak koncom trinásteho storočia, alchýmia sa sa vyvinula do značne štruktúrnej viery. Znalci verili v makro-mikro kozmo teórii Hermetizmu. Verili, že proces ktorý pôsobí na minerály a iné zlúčeniny môže mať efekt aj na ľudské telo (napríklad ak niekto sa môže naučiť tajomstvo rafinácie zlata, druhý môže túto techniku použiť na očistenie ľudskej duše.) Verili v štyri elementy a štyri kvality, ako je popísané vyššie a mali silnú tradíciu v zahalovaný ich napísaných myšlienok v labyrinte kódovaného žargónu s pascami ktoré môžu naviesť k omylu nezasvätených. Nakoniec, alchymisti si cvičili svoje umenie: aktívne experimentovali s chemikáliami a robili poznámky k teóriám ako je vesmír ovládaný. Celá filozofia sa krúti okolo ich viery, že ľudská duša bola rozdelená potom ako Adam spáchal hriech. Vyčisteným dvoch častí ľudskej duše, sa človek môže stretnúť s Bohom. (Burckhardt p. 149)

V 14. storočí tieto hľadiská podstúpili hlavnou zmenou. William Occam, oxfordský františkán ktorý zomrel v roku 1349, zaútočil na Tomizmusský náhľad na kompatibilitu medzi vierou a dôvodom. Jeho pohľad je značne akceptovaný dodnes, boh musí byť prijatý vo viere a nemôže byť limitovaný ľudskými dôvodmi. Samozrejme, že tento náhľad nebol správny ak jeden akceptoval predpoklad nekonečnosti Boha proti ľudskému nadaniu myslieť, ale prakticky vymazal alchýmiu z praxe v 14 a 15 storočí. (Hollister p. 335) Pápež Ján XXII. v skorých 30 rokoch 14. storočia vydal nariadenie proti alchýmii, ktorý definitívne odstránil všetkých kostolných pracovníkov z tejto pravedy. {ref_harvard|Edwardes|Edwardes, p.49|d}} Ale podmienky sa zmenili, Čierny mor, vzrastajúci vojnový stav a hladomor ktorý charakterizoval toto storočie nesporne taktiež slúžilo ako brzdiaci prostriedok filozofickým záležitostiam vo všeobecnosti.
Nicolas Flamel mal napísané tieto záhadné symboly v jeho hrobke v kostole Holy Innocents v Paríži.

Alchýmia zostala nažive vďaka mužom ako bol Nicolas Flamel, ktorý bol pozoruhodný hlavne preto, že ako jeden z mála alchymistov písali v týchto nepokojných časoch. Flamel žil v rokoch 1330 až 1417 a neskôr žil ako vzor pre nasledujúce generácie alchymikov a fázy alchýmie. Nebol náboženský odborník ako mnoho jeho predchodcov a jeho celý záujem v tomto predmete sa krútil okolo snahy vynájsť kameň mudrcov, ktorý ho preslávil, pretože sa predpokladá, že ho aj vytvoril. Jeho práca opisuje ohromný čas strávený nad experimentami a reakciami, ale nikdy v skutočnosti nedal vzorec pre vytvorenie kameňa. Väčšina z jeho práce smerovala ku zhromažďovaniu alchymistických vedomostí ktoré boli zistené v minulosti, hlavne tie, ktoré sa týkali kameňa mudrcov. (Burckhardt pp.170-181)

Počas stredoveku (1300 - 1500) alchymisti ako Flamel sa koncentrovali na hľadanie kameňa mudrcov a elixíru mladosti, vo viere, že sú to odlišné veci. Ich zložité a tajomné domnienky a symbolizmus viedli k širokým striedaniam interpretácii umenia. Napríklad, mnoho alchymikov počas tohto obdobia interpretovali očistenie duše ako význam transmutácie olova na zlato (v ktorom verili, že ortuť hrá dôležitú úlohu v tomto procese). Títo muži boli videný ako kúzelníci a čarodejníci mnohými ľuďmi a boli mnohokrát prenasledovaný pre ich praktiky. (Edwardes pp. 50-75)(Norton pp lxiii-lxvii)

Jeden z mužov ktorý sa vynorili na začiatku 16. storočia bol Heinrich Cornelius Agrippa. Tento alchymista veril, že je čarodejník a je schopný v skutočnosti využívať kúzla. Jeho vplyv bol nepatrný, ale ako Flamel, napísal spisy ktoré boli využívané alchymistami v neskorších rokov. Tak ako Flamel, urobil veľa pre zmenu alchýmie z mysterióznej filozofickej vedy na okultistickú mágiu. Udržiaval myšlienku rannej filozofickej alchýmie, vrátane experimentov, numerológie a iného, ale pridal magickú teóriu, ktorá zosilnila považovanie alchýmie ako dokultizmu. Napriek všetkému tomuto, Agrippa sa stále považoval za kresťana, aj keď jeho zmýšľanie sa nezhodovalo s postojom cirkvi. (Edwardes p.56-9)(Wilson p.23-9)


Alchýmia v modernej dobe a renesancii


Európska alchýmia pokračovala v tejto ceste aj počas začiatku renesancie. Éra taktiež ukázala kvitnúci nárast podvodníkov ktorý používali chemické triky a šikovnosť ruky na demonštrovanie premeny obyčajného kovu na zlato, alebo tvrdili, že vlastnia nejaké vedomosti ktoré za malú počiatočnú investíciu ich nasmerujú na správny cieľ zmeny kovu na zlato.

Najdôležitejšie meno v tomto období je Philippus Aureolus Paracelsus, (Theophrastus Bombastus von Hohenheim, 1493 - 1541) ktorý vrhol alchýmiu do novej formy, odmietaním niektorých okultizmov ktoré sa nahromadili v priebehu vekov a poukazoval na poznámky ktoré viedli ku liečbe ľudského tela. Vrátil gnostickú tradíciu, ale nechal väčšiu časť Hermetizmu, neo-platinizmu a pytagorasovu filozofiu. I keď Hermetická veda mala tak veľa Aristotelovej teórie, že jeho vrátenie gnosticizmu bolo takmer bezvýznamné. Predovšetkým, Paracelsus vrátil čarovné teórie Agrippa a Flamela. Nemyslel si, že je čarodejník a opovrhoval tými ktorý si to mysleli.

Paracelsus ako prvý začal používať chemické látky a minerály v medicíne, napísal "Mnoho bolo povedané o alchýmii iba to, že je pre tvorbu zlata a striebra. Pre mňa to nie je cieľ, ale akási sila ktorá môže ležať v liekoch." (Edwardes, p.47) Jeho hermetické náhľady boli, že nevoľnosť a zdravie v ľudskom tele existovali v harmónii mužskom mikrokozme a v prírodnom makrokozme. Tento prístup zobral inak ako jeho predchodcovia, použitím analógie nie v spôsobe duša-očista ale v metóde, že ľudia musia mať bezpodmienečne stabilnú bilanciu minerálov v ich tele a tieto škodlivé choroby tela môžu byť odstránené chemickými látkami ktorými sa dá liečiť. (Debus & Multhauf, p.6-12) Aj keď niektoré jeho poznatky o liečení tela ortuťou môžu byť nerozumné v tej dobe moderného aspektu, jeho základná myšlienka, že chemické látky tvoria lieky, sa ujala napodiv dobre.
"Alchymik Michał Sędziwój", olejový obraz od Jan Matejko, 73 x 130 cm, Múzeum umenia Lodž.

V Anglicku téma alchýmie v tom čase je často spojená s doktorom Johnom Deenom (* 13. júl 1527 - † december 1608), známy hlavne ako astronóm, kryptograf a všeobecný "vedecký konzultant" kráľovnej Elizabet I.. Dee bol považovaný za autoritu v dielach Rogera Bacona a zaujímal sa o alchýmiu tak, že ovplyvnený kabbala napísal knihu o tejto téme (Monas Hieroglyphica, 1564). Dee bol v úzkom spojení s Edward Kelleym ktorý tvrdil, že konzultuje s anjelmi cez krištáľovú guľu a vlastný prášok ktorý premení ortuť na zlato. Tieto znaky boli častým a populárnym znakom alchymistu-šarlatána.

Iný, menej známy alchymista bol Michael Sendivogius (Michał Sędziwój, *1566 - † 1636) poľský alchymista, filozof, doktor a zakladateľ chémie. Podľa niektorých poznatkov destiloval kyslík v jeho laboratóriu niekedy v roku 1600, 170 rokov skôr ako Scheele a Priestley ohrievaním dusíka (liadku). Myslel si, že vytvoril elixír života. Krátko po objavení tejto metódy sa predpokladá, že Sendivogious naučil túto techniku Corneliusa Drebbela. V roku 1621 Drabbel prakticky aplikoval túto metódu do ponoriek.

Tycho Brahe (* 1546 - † 1601), viac známy pre jeho astronomické a astrologické výskumy, bol taktiež alchymista. V jeho Uraniborg observatóriu mal postavené laboratórium ktoré mu slúžilo na alchymistické účely.


Moderná "alchýmia"


V modernej dobe, bol učinený pokrok k dosiahnutiu cieľov ktoré by alchýmia nazvala skôr vedecké ako alchymistické. Tieto vývojové trendy môžu byť pomenované ako "alchýmia" pre niekoľko dôvodov.

V roku 1919, Ernest Rutherford použil reakciu umelého rozbitia látky na premenu dusíka na kyslík. Tento proces bombardovania atómov jadier s vysoko energetickými časticami bola metóda ktorá bola vpred pred klasickými časticovými akcelerátormi, kde základy premeny boli všeobecné. V roku 1980 Glenn Seaborg tranzmutoval olovo na zlato, aj keď za použitia obrovského množstva energie.

V roku 1964, George Ohsawa a Michio Kushi, založenej na základoch Loisa Kervrana, prezentovali úspešnú premenu sodíka na draslík, použitím elektrického oblúka a neskôr uhlík a kyslík na železo. V roku 1994, Sundaresan and Bockris oznámili, že pozorovali syntézu jadier v elektrických nabitých batériách medzi uhlíkovými tyčami ponorených vo vode. Aj keď, žiaden s týchto pokusov nemohol byť opakovaný inými vedcami a nápad je dnes spochybnený.

Aj v roku 2005 všeliek stále zostáva neodhalený, i keď sa verí, že používanie nanotechnológie pri liečbe človeka, môže radikálne predĺžiť dĺžku života.

Cieľ skúmania umelej inteligencie môže byť považovaný za tvorenie života od začiatku a to je filozoficky opačné ku možnej umelej inteligencie s alchýmiou, ako Herbert a Stuard Dreyfus napísali v ich práci v roku 1960, Alchýmia a UI.

Time

14. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Obrázky

Oleje

13. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Wicca


Oleje využívané v hlavných rituáloch


Sabatový olej
používa sa pri sabatoch, na spojenie s Božstvami

(Jednoducho zmiešajte - informácie o príprave my akosi unikli....)

3 diely pačule
2 diely pižma
1 diel karafiátu


Iný sabatový olej
3 diely santalového dreva
2 diely citrónu
1 diel ruže


Olej splnu
- potiera sa ním telo pred esbatom

3 diely ruže
1 diel jazmínu
1 diel santalového dreva


Olej Bohyne
používa sa behom rituálu na uctenie Bohyne

3 diely ruže
2 diely tuberózy
1 diel citrónu
1 diel voňatky
1 diel ambry


Olej Boha
používa sa pri rituály uctenia Boha


2 diely kadidla
2 diely škorice
1 diel vavrínu
1 diel rozmarínu
1 diel pižma


Oltárny olej
potiera sa ním oltár na zbavenie nečistôt


4 diely kadidla
3 diely myrty
1 diel galangalu
1 diel sporýša lekárskeho
1 diel levanduleIné oleje


Magický Venušin olej
recept budiaci milostnú žiadosť so skrášľovacími účinkami:


3 kvapky ylang-ylangu
2 kvapky pelargónie
1 kvapka kardamomu
4 kvapky harmančeku


Zmiešajte oleje a použite ich v aromatickej lampe, najlepšie pri večery s vytúženou osobou. Taktiež sa dá použiť na prípravu voňavého kúpeľa.

Masážny "povzbudzujúci" olej
tento olej sa používa na masírovanie a mal by vám pomôcť v prípade, že pre zhon, stres či vyčerpanie zažívate "slabú sexuálnu stimuláciu". Úžasná masáž vrj pomáha odstrániť zábrany, celkove uvoľňuje a "zbližuje" ľudí...


2 kvpaky muškátovej masti
2 kvapky ylang-ylangu
3 kvapky pelargónie


oleje rozpustite v 15 ml základného oleja a jemne ním masírujte chrbát a brucho. Sporýš lekársky zväčšuje milostnú túžbu, Harmanček prináša pokojný spánok.

Snový vankúš
Naplnte malý vankúš týmito bylinami a darujte ho niekomu.


Vavrín - pre lepšie sny
Eukalyptus alebo Chmel - pre uzdravenie
Tymián - proti smútku


O vôňach


Vône, ktoré zvádzajú:
zázvor, jazmín, kardamon, levanduľa, vavrín, pižmo, pačula, ruža, santalové drevo, fialka, ylang-ylang, cédrové drevo, škorica

Vône, ktoré šíria harmóniu:
bazalka, gardenia, narcis

Vône, ktoré prehlbujú milostnú túžbu:
marhuľa, gardenia, klinček, kosatec, jasmín, ruža


Alchýmia II.

12. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Alchýmia
Zdroj: wikipedia

Alchýmia vo svete


Numerológia III.

11. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Numerologia

*** "Šťastná & nešťastná" čísla ***
Snad každý z nás už se v životě potkal s magickou silou "šťastné" sedmičky či "nešťastné" třináctky. Šťastná a nešťastná čísla nebývala nikdy brána na lehkou váhu a tomu je i doposud . Například již udávanou sedmičkuuctívaly již primitivní australské a indiánské kmeny proto, že odpovídala počtu otvorů v lidském těle a tímto způsobem také poté léčili. Dále také neodmyslitelná bájná "nešťastná" třináctka. Ve Starém Zákoně se zase sedmička vyskytuje jako počet dní, během kterých byl svět stvořen. A například v delfské věštírně se věštilo pouze v sedmý den v měsíci.


Veštenie z krištáľovej gule

10. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Veštenie
Historie

Křišťálové koule se používají přibližně od roku 1000 př. n. l. Dříve se tento druh věštění řadil mezi hydromantii (věštění z vody). Souvisí to s věštěním z vodní hladiny (pamatujete na baladu Štědrý den z Erbenonovy Kytice?), případně z inkoustu nalitého v dlaních (Egypt). Všechny tyto metody fungují stejně.

Prostředky
Pro tento druh věštění lze použít prakticky jakýkoliv zrcadlový povrch. Nejlepší jsou samozřejmě křišťálová koule a zrcadlo. Křišťál by měl být bez kazů - žádné bubliny ani škrábance, alespoň pro začátečníky. Velmi špatný povrch koule by totiž rozptyloval vaší pozornost a znesnadňoval věštění. Později, až budete ve věštění z koule dobří, lze použít jakýkoliv zrcadlový povrch. Pokud nemůžete sehnat kouli ze skla nebo křišťálu, lze použít i kouli z plastu (mnohem snadněji se ovšem poškrábe). Nemůžete li sehnat vůbec žádnou kouli, může stejně dobře posloužit i pečlivě vyleštěná lupa. Chcete li, můžete si vyrobit i své vlastní černé zrcadlo. Výborné je k tomu hodinové sklo, ale stačí k tomu jakýkoliv kus skla bez kazů. Ten pak z jedné strany přestříkáte černou emailovou barvou nebo přetřete asfaltem (před použitím asfaltu je potřeba sklo pořádně vyčistit terpentýnem a nátěr asfaltem provést minimálně 3x). Než se rozhodnete investovat do své křišťálové koule, můžete na zkoušku použít i čistou sklenici po okraj naplněnou vodou. Měla by fungovat celkem dobře.

Veštenie z čajových lístkov

9. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Veštenie
Čtení z čajových lístků je velice sará a oblíbená forma věštění. I Vy po přečtení tohoto článku si to sami budete moci vyzkoušet:-)

Alchýmia I.

8. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Alchýmia
Zdroj:

Alchýmia

Alchýmia (prostredníctvom arab. الكيمياء al-kímijá') je protovedecká a filozofická disciplína, ktorá kombinuje prvky chémie, metalurgie, fyziky, medicíny, astrológie, sémiotiky, mystiky a umenia. Alchýmiu praktizovali v starovekom Egypte, Indii, Číne, starovekom Grécku, Ríme, islamskej ríši a nakoniec v Európe do konca 19. storočia v sieti škôl a filozofických systémov starých aspoň 2500 rokov.
Vychádza z náuky o príbuznosti a premenách látok a zameriava sa na proces zdokonaľovania prírody, skúma prirodzenosť tiel a ich meniacu sa silu.
Snahy alchymistov sa označujú ako Veľké dielo (Opus Magnum). Predstava rastu poukazuje na fakt, že človek nemôže urobiť strom, ale môže sa podieľať na jeho pestovaní (v prenesenom slova zmysle, podieľať sa na Diele Božom). Alchymisti nepoužívali vedeckú metódu. Všetky ich "poznatky" neskôr materialistická veda označila za banálne, obmedzené, nesprávne alebo aspoň nezmyselné. Napriek tomu bola alchýmia jedna z hlavných predchodcov moderných vied a starým alchymistom vďačíme za objavenie mnohých látok a procesov, ktoré sú dnes dôležité pre modernú chémiu a kovospracujúci priemysel. Dnes je alchýmia zaujímavá hlavne pre historikov vedy a filozofie, pre svoj mystický, ezoterický a umelecký aspekt.

Dark XD

7. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Obrázky

Numerológia II.

5. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Numerologia

*** Historie numerologie ***

Kořeny numerologie nacházíme až v daleké Číně, Řecku, Římě a Egyptě. Z počátku se používalo počítání do deseti (na prstech). To už numerologii zůstalo, i když se postupem času velmi zdokonalila a vzniklo mnoho dalších výpočtů.

Pythagoras byl matematik a filozof, který žil na jihu Řecka, někdy v šestém století před Kristem. V dnešní době se všeobecně považuje za "vynálezce" dnešní tolik známé numerologie. Pythagorova numerologie byla převzata Platem a je o ní zmínka dokonce i v Kabale židů. Zájem o numerologii byl tak veliký, že pokračoval dále v ranném křesťanství. V renesanční době byla numerologie tak rozšířená, že byla běžně používána ve všech společenských vrstvách.
Pythagoras určil každému číslu jeho kvalitu a zavedl systém, s nímž pracujeme ještě dnes. Toho umění bylo známo již v Babylóně, Egyptě, Indii a Číně. Numerologie nám dává možnost každému jednotlivému číslu našeho data narození dodat individuální hodnotu, vlastní emoční kvalitu a energii a to nám umožňuje ocenit a poznat naši nejvlastnější osobnost a odpovědět si na otázku "Kdo jsme?". Poskytuje nám informace o našich silných a slabých stránkách a o tom, jak je nejlépe zvládnou a využít. Také nás vede k tomu, abychom byli ke svým slabým stránkám tolerantnější, protože jsme je dostali právě s ohledem na svou životní pouť. Srovnání s čísly v datu narození jiných lidí nám pomůže nalézt to, co nás spojuje, i to, v čem jsme jiní.

Ako liečiť pomocou kameňov

4. června 2009 v 6:06 | Narmora |  Liečivá moc kameňov
Nabitý kameň prikladáme na miesto, ktoré bolí, prípadne ním dané miesto masírujeme. Predstavujeme si ako do tela prúdi liečivá energia, choroba sa stráca, uzdravujeme sa. Pokiaľ riešime psychické problémy stačí kameň držať v ruke. Kamene vyberáme podľa čakier danej choroby (orientujem sa tiež podľa farby), musí však byť očistený a nabitý liečivou energiou. Univerzálny kameň je krištáľ, ktorý môžeme použiť ak sa nevieme rozhodnúť.