Říjen 2009

Čo je to čarodejníctvo?

30. října 2009 v 13:15 | Lady Nira |  Čarodejníctvo
Jednoduše uznání holistického vesmíru a prostředek k pozvednutí uvědomění. Rovná práva, feminismus, ekologie, harmonie, bratrská a sesterská láska, péče o Zemi, to vše jsou součásti čarodějnictví, starého, a přece nového náboženství. To ale určitě není to, co si o čarodějnictví myslí většina lidí. Čarodějnictví je velmi vólné náboženství pokud jde o rituální praktiky, ale má určité základní principy a rituální zvyklosti (esbaty a sabaty), které je třeba dodržovat. V křesťanství existuje mnoho církví: episkopální, římskokatolické, babtické, metodistické, evangelické, katolické… Podobně je tomu v čarodějnictví: gardnerovské, saské, alexandrovské, skotské, keltské, druidské, algordské, norské, irské, sicilské, hunské… Stajně jako neexistuje jedno náboženství, které by vyhovovalo všem lidem, není jedno vyznání čarodějnictví, které by bylo vhodné pro všechny čarodějky. V historii byla napsána spousta knih o čarodějnictví, zesnulá dr. Margaret Murry studovala čarodějnictví k jeho začátkům před 25 000 lety v době kamenné. Její teorii pravděpodobného vývoje vztahu náboženství a magie jsou stále uznávané.
A jak vůbec vzniklo? Před 25 000 lety byl člověk starší doby kamenné závislý na lovu, chtěl přežít. Jen díky úspěchu v lovu měl dostatek potravy k jídlu, kůži k zajištění tepla a přístřeší, kosti na zhotovování ozdob, nástrojů a zbraní. V té době člověk věřil v mnoho bohů. Přiřazoval každému přírodnímu jevu ducha nebo boha. Říká se tomu Animismus. Bůh řídil vítr, další ovládal nebesa, jiný poroučel vodám, ale především měl moc nad lovem. Většina lovených zvířat měla rohy, a proto člověk zobrazoval boha lovu také s rohy, obklopený listy, známý jako Listovitá maska, Zelený muž nebo také Robin z lesa. Samozřejmě existovaly i bohyně, mnohé z těchto figurek se zachovaly dodnes, jako třeba Venuše, bohyně plodnosti nebo Shiela-na-gig, která se jí velmi podobá.

Dávidova hviezda

28. října 2009 v 21:46 | Lady Nira |  Symboly
Na želanie záhadného "teraz"
Zdroj : Wikipedia

Dávidova hviezda (hebr. מגן דוד, magen David, čiže Dávidov štít), je jeden zo symbolov judaizmu a židovského národa. Má formu hexagramu - šesťcípej hviezdy pozostávajúcej z dvoch rovnostranných trojuholníkov. Podľa židovskej tradície bol tento symbol namaľovaný alebo vyrytý na štítoch bojovníkov kráľa Dávida. V skutočnosti je nežidovského pôvodu a s judaizmom začal byť spájaný až v stredoveku. Neskôr získal aj mesianistický význam. Dnes sa Dávidova hviezda nachádza na vlajke štátu Izrael. Je tiež symbolom sionistického hnutia.

Krvavá mágia

28. října 2009 v 13:12 | Lady Nira |  mágia
Krvavá magie

Status: Magie utrpení
Arr: Zakázaná,smrtící
Odpuštění: ztěžka,Ne

Krvavá magie je nebezpečné odvětví magie.
Jejím hlavním cílem je zranit či zabít protivníka.Její nejlehčí formy ovládá převážná většina mágů a to jen pro svou ochranu.Mágové kteří se na ní specializují se nazývají Krvaví mágové.Tito ji zkoumají většinou z touhy po moci a síle.
Starší mágové Krvavé mágy odsuzují a příliš s nimi nesympatizují.
Krvavý mágové se scházejí ve svých svatyních kde uctívají dávno zapomenuté zlé barbarské bůžky.A provádějí odsuzované rituály vzývání krve.Kde obětují různé druhy zvířat ( ano nejspíš i lidi ). Mezi mnoho kulty Krvavých mágů je největší kult Jasná rudá který vede velmistr Anheb Nyusis.

Krvavá magie a její účinky:
Jak už jsem napsal Krvavá magie se specializuje na ubližování a zabíjení.
Popíšu vám např jedno kouzlo.
Účinek: Oběti se na tváři objeví hluboké krvavé šlinci a zároveň je odhozena o pár metrů dál.
Úmrtí: Toto není kouzlo určené k zabíjení.Oběť by měla přežít.
Zaklínadlo: s'sech
Manatická síla: nízká
Provedení: Stačí aby v sobě pocítil útočník záchvěv hněvu a nebo aspoň negativní energie.Což zní složitě ale v momentě kdy se rozhodnete toto kouzlo použít ta malá negativní vlna vám propluje žilami ať chcete či ne.
Podívá se nebo pokud je oběť v bezprostřední blízkosti jen pomyslí na svou oběť a řekne(zašeptá,pomyslí při vyšší úrovni) zaklínadlo: s'sech .


Od Deonid

27. října 2009 v 13:30 | Lady Nira |  Mottá a výroky
Toto mi napísala moja milovaná Sestrička do zošitka s poviedkami. Je to tak krásne.....

Nauč sa vodu sypať a piesok liať,
so slzami v očiach skús sa smiať.
a keď budeš vedieť vence z tŕnia viť,
vtedy pochopíš že život je krásny a
... oplatí sa žiť...
Ďakujem....

Wicca

26. října 2009 v 13:04 | Lady Nira |  Wicca
I když si to mnoho lidí myslí, wicca v žádném případě není magie. Nečekejte tedy, že si s její pomocí můžete přičarovat lásku, úspěch nebo peníze. Ale není to ani sekta. Wicca je něco mnohem hlubšího.

Dlhodobé prvky ochrany

24. října 2009 v 13:08 | Lady Nira |  mágia
Zde najdete nejrůznější rady vhodné porůznu všem od úplných začátečníků až po středně pokročilé.

Ďalšie delenie mágie

22. října 2009 v 15:08 | Lady Nira |  Základy mágie
Dělení magie:


Magie jakožto taková do sebe pojímá značné množství nejrůznějších praktik a operací, utvářejíce tak její povahu a druh. Následkem tohoto pak magii můžeme tříditi a to z různých hledisek do několika základních kategorií, kteréž se následně dále dělí.

Within Temptation - Our Farewell

21. října 2009 v 13:21 | Lady Nira |  Kawaiiii !!!
Tak toto... Je nádherné, vážne- veď posúďte samy. Mne sa viac páči koncertová verzia (pre tú druhú speváčku) ale aj normálna újde...
Pps. Počkajte na refrén xDOriginal Slová:
In my hands
A legacy of memories
I can hear you say my name
I can almost see your smile
Feel the warmth of your embrace
But there is nothing but silence now
Around the one I loved
Is this our farewell?

Sweet darling you worry too much, my child
See the sadness in your eyes
You are not alone in life
Although you might think that you are

Never thought
This day would come so soon
We had no time to say goodbye
How can the world just carry on?
I feel so lost when you are not by my side
But there's nothing but silence now
Around the one I loved
Is this our farewell?

Sweet darling you worry too much, my child
See the sadness in your eyes
You are not alone in life
Although you might think that you are

So sorry your world is tumbling down
I will watch you through these nights
Rest your head and go to sleep
Because my child, this not our farewell.
This is not our farewell.

Preklad
V mých rukou
je dědictví vzpomínek,
slyším tě říkat mé jméno.
Skoro mohu vidět tvůj úsměv,
cítit teplo tvého obětí.
Teď tu ale není nic než jen ticho,
poblíž toho, koho jsem milovala.
Je tohle naše rozloučení?

Drahý, děláš si příliš velké starosti, mé synu,
vidím smutek ve tvých očích.
V životě nejsi sám,
ačkoliv si můžeš myslet opak.

Nikdy jsem si nemyslela,
že by tenhle den mohl přijít tak brzo.
Neměli jsme čas se rozloučit.
Jak tohle jen může svět dopustit?
Cítím se ztracená, když nejsi po mém boku.
Teď tu ale není nic než jen ticho,
poblíž toho, koho jsem milovala.
Je tohle naše rozloučení?

Drahý, děláš si příliš velké starosti, můj synu,
vidím smutek ve tvých očích.
V životě nejsi sám,
ačkoliv si můžeš myslet opak.

Je mi líto, že se ti hroutí svět,
budu na tebe tyto noci dávat pozor.
Opři si hlavu a jdi spát,
protože, můj synu, tohle není naše rozloučení.
Tohle není naše rozloučení.

Hádzanie dvoch kociek do kruhu

20. října 2009 v 15:02 | Lady Nira |  Veštenie
Tato metoda je poměrně jednoduchá
Připravte si dvě hrací kostky a udělejte si libovolný kruh, do kterého budete vhazovat hrací kostky. Soustřeďte se pečlivě a v klidu na otázku. Pak hoďte kostky směrem do kruhu. Sečtěte všechny body na kostkách uvnitř kruhuVáše odpověď (součet):
 1. ano
 2. ne
 3. buď opatrný
 4. buď moudrý a přemýšlej
 5. úspěch
 6. samozřejmě
 7. doufej
 8. buď trpělivý
 9. nech vše volně probíhat
 10. pochybování
 11. nesmysl
 12. šance


História wicci

18. října 2009 v 14:59 | Lady Nira |  Wicca
Před 25tisíci let (v době kamenné) člověk lovil, snažil se rozdělat oheň, ženy se staraly o děti...atd. V této době byla příroda velmi divoká a tak lidé měli větší úctu k přírodním jevům. K prudkým vodním tokům přiřazoval Boha, k vichřici, která jim zničila obydlí přiřadil Boha, ke smrti přiřadil Boha. Tomuto se říká animismus. Bůh řídil vítr, Bůh poroučel vodám, Bůh měl moc určit zda se lov vydaří a spoustu dalšího. V této době měla většina zvířat rohy a tak lidé Boha lovu také zobrazovali s rohama. Do tohoto se už začalo vkládat náboženství. Lidé také začali vyrábět sošky. Když vyrobili sošku Boha a začali s ním bojovat, napadli ho a ,,zabili", tak se měl lov vydařit. Takto začal náboženskomagický - rituál. Lidí, také nezapomněli na ženy. Začali vyrábět také sošky žen. nejznámější byla Věstonická Venuše či Venuše z Sireuilu). Žena se vyznačovala vyklenutým břichem, velkým zadkem a velkými prsy. Žena byla považována za utěšitelku, Matku Přírodu, Matku Země či Velkou dárkyní. Takto poté vznikaly i Bohyně. S vývojem člověka se potom vyvíjelo i náboženství. Jména Bohů začala být podobná. To bylo kvůli tomu, že na severu dnešní Evropy bylo jedno jméno Boha a na jihu Evropy bylo toto jménu podobné. Spíše to byla zkratka toho původního. Člověk v 22 - 18tisíc před našim letopočtem začal věřit v posmrtný život. jestliže umřel např. muž, potom mu byly do hrobu vkládány zbraně, jídlo, ale i psy. Dále se rozvíjelo jak náboženství, tak i magie. Když vzniklo křesťanství, začalo také nabývat lidí, kteří věřili v ďábla. V této době bylo také spousta čarodějů a čarodějnic. Dříve byly v každé vesnici, kvůli tomu, aby si k nim lidé chodili pro radu, pro lektvar atd. Potom se ale stalo, že lidé začali obviňovat čaroděje a čarodějky, že uctívají ďábla. Takto začal ,,hon na čarodějnice". Ženy byly mučeny. Např. je shodili z nejvyššího mostu, jestliže žena zemřela nebyla čarodějnice, jestliže přežila je čarodějnice. Často byly také mučeny a hlavně spalovány na hranici. V této době zemřela spousta žen.
Po tomto si mohl kdekdo říct, že čarodějnice úplně vymizely. Není to tak. Čarodějnictví si mezi sebou předávali v rodině. Bylo to něco jako dědictví z generace na generaci. Později doba naštěstí polevila a v roce 1974 rada amerických čarodějů a čarodějnic přijala Zásady kultu wicca. Nebudu vám zde vypisovat všech 13 zásad, protože to je celkem dlouhé, ale napíšu vám zde alespoň tři z nich.

 • 1. zásada: Tyto rituály provádíme, abychom se naladili na přírodní rytmus životních sil určovaný fázemi luny, ročními obdobími a světovými stranami.
 • 2. Uznáváme, že nám naše inteligence ukládá jedinečnou povinnost k životnímu prostředí. Snažíme se žít v souladu s přírodou, v ekologické rovnováze poskytující naplnění života a uznáváme evoluční koncepci.
 • 3. Uznáváme sílu s mnohem větší hloubkou, než jakou je obdařen průměrný člověk. Pro svou velikost se někdy nazývá ,,nadpřirozená", ale díváme se na ni jako na něco potencionálně dostupného.
 • Toto jsou některé ze zásad. Dnes už vidíme wiccu a magii jako něco přirozeného, ale přesto tomu spousta lidí stále nevěří.

Ľudová mágia

16. října 2009 v 14:56 | Lady Nira |  Základy mágie
Pod pojmem magie se většinou rozumějí praktiky, jimiž mají být ovládány nadpřirozené síly. Toto slovo je odvozeno od označení perských kněží, což ilustruje skutečnost, že prostředky k tomuto ovládání byly součástí kněžské praxe nejen perského, ale snad i všech ostatních náboženství. Tyto praktiky byly také kněžskou vrstvou uchovávány a pořádány do spekulativních systémů. Tím se magie stala disciplínou teoretického bádání a někteří její příznivci se proto od samotných magických praktik distancují a považují magii spíše za způsob, jak chápat život a svět.

Tato distance je pochopitelná, protože pod vlivem monoteistických náboženství (judaismu, křesťanství a islámu) jsou magické praktiky chápány jako podřadné, ba dokonce heretické a slovo magie tak souzní s čarodějnictvím, vnímaným také jako tajná a podezřelá činnost. Monoteistická náboženství totiž radikálně vystupují proti snaze člověka nadpřirozené síly ovládat. Naproti tomu veškerý zájem člověka soustřeďují na jediného Boha a prosazují pokoru a bázeň před ním. Je tedy přirozené, že v západní civilizaci byla magie vytěsňována do ezoterní oblasti, která zůstává v skrytu a pod povrchem náboženského dění.

Důsledkem tlaku většinové společnosti, ovlivněné monoteistickými náboženstvími, je tak i tradiční dělení na společensky ospravedlnitelnou bílou magii, která má sloužit k prospěchu člověka, a černou magii, která má škodit. Do oblasti bílé magie se řadí různé ochranné magické úkony včetně přípravy talismanů, do oblasti černé magie pak uhranutí, přivolávání smrti, neštěstí nebo nemoci, ale také např. sexuální magie. V současné době, kdy se magie stává společensky přijatelnou, však toto dělení ztrácí smysl.

Já jsem to, co jsem

15. října 2009 v 13:20 | Lady Nira |  Mottá a výroky
Já jsem to, co jsem
A svůj život si držím pevně v rukou
Dám ti radu, kámo:

Dej si pozor na svoje myšlenky
Protože tvoje myšlenky přecházejí v slova
Dej si pozor na svoje slova
Protože tvoje slova přecházejí v činy
Dej si pozor na svoje činy
Protože tvoje činy přecházejí v záliby
Dej si pozor na svoje záliby
Protože tvoje záliby tvoří tvůj charakter
Dej si pozor na svůj charakter
Protože tvůj charakter je tvoje budoucnost


Alchýmia - stará chrámová veda

14. října 2009 v 14:55 | Lady Nira |  Alchýmia
Ve starém Egyptě patřila alchymie ke starým chrámovým vědám, jejichž původ je připisován Hermovi Trismegistrovi. Původní význam slova dnes již není úplně znám. Jeho pravděpodobné odvození je z původního staroegyptského výrazu "khemi" (černý).

Energia

12. října 2009 v 14:52 | Lady Nira |  Ostatné zaujímavosti
Pod pojmem energie si každý z nás nejspíše představí něco zcela jiného, někdo elektřinu, někdo jedoucí auto, jiný zase laserovou zbraň ze sci-fi. Avšak člověk, který se začne zamýšlet nad danou tématikou trochu blíže se začne zajímat odkud se všechna ta energie, která umožňuje fungování veškerých těchto technických zázraků bere. Touto otázkou se lidstvo už tráví odedávna a v průběhu dějin bylo založeno několik vědeckých disciplín, které na tuto otázku měli odpovědět. Některé existují až dodnes a stále se snaží přicházet na nové informace, některé relativně úspěšně (např: kvantová fyzika) zatímco jiné až tak úspěšné nejsou. Poznatky moderní vědy a fyziky jsou sice úžasně zajímavé a některé pokusy dechberoucí, ale bohužel pro normálního smrtelníka, který nedisponuje vybavením za neuvěřitelné peníze a mezinárodním týmem specialistů, jsou tyto informace sice relativně poutavé, ale prakticky nepoužitelné. Zato jiné vědy, například magie, se snaží naše znalosti o energiích našeho světa podávat lidem, tak aby byly použitelné i v běžném životě a dotyčný z jejich studia mohl profitovat hned na několika úrovních a eventuálně se dále rozvíjet v jejich poznávání a následném ovládání. V následujících odstavcích můžete nalézt některé obecné teorie o tom, jak se energie projevuje, co vlastně je i jak s ní pracovat.

Woodoo rituály

10. října 2009 v 14:42 | Lady Nira |  Woo-Doo
Rituál na získání lásky druhé osoby
Přísady: 1/2 čajové lžičky hřebíčku, 1 čajovou lžičku skořice a 1 čajovou lžičku Mako bylin
Nejlépe je užívat sušení přísady, ale když máte čerstvé, tak je spalte, nebo byliny sekejte na malé kousky. Většinu těchto přísad naleznete někde v kuchyni nebo na zahradě. Pak vezměte pergamen a napište na něj sedmkrát jméno osoby, o kterou stojíte, vlastní krví ( Osoba ženského pohlaví by měla použít menstruační krev.) nebo červeným inkoustem. Nyní tento pergamen také spalte. Byliny a popel z pergamenu vložte do červeného váčku, ovažte bílou stuhou a noste ho na krku. Poté by si Vás Vaše milovaná osoba měla za pár dní všimnout a setkat se s Vámi.

Rituál pro získání peněz
Pro toto kouzlo potřebujete Voodoo panenku, kterou si můžete koupit v našem obchůdku. Nejdřív musíte zasvětit panenku, aby věděla co má dělat. Proto zapalte jakoukoliv bankovku a panenku nechte chvíli v kouři. Nyní kápněte pár kapek oleje na zelenou svíčku, dejte ji na talířek a zapalte ji. Pak napište na kousek pergamenu červeným inkoustem toto:Spirits, bring me money to meet my needs. Nyní vložte do panenky jakoukoli minci a panenku posypte prachem ze spálené bankovky. Když provádíte tuto část tak říkejte následující modlitbu:"Money doll, money doll, Bring me riches, bring me gold, Money doll, money doll, Fill my bank full of cash." Tak a nyní je první kouzlo hotovo a teď dejte panenku na viditelné místo, ale nesmíte dopustit, aby se jí někdo dotknul. Pak každých sedm dnů dejte před panenku jednu nebo dvě mince, aby jste ji nakrmili.

Způsobování bolesti
Když Vám někdo způsobí bolest, tak využijte tento třetí rituál, který způsobí bolesti hlavy a stres. Nejdříve vztyčte oltář. Zatemněte místnost a na stole zapalte dvě černé svíčky. Pak položte Vaši Voodoo panenku mezi svíčky a zapalte vonnou tyčinku a udělejte tři kruhy ve směru hodinových ručiček nad panenkou. Nyní vezměte tři špendlíky a zabodněte je do hlavy panenky a říkejte toto zaklínadlo:"Pins of pain bring (jméno) an ache in the head, make him(jemu)/her(její) regret all they've said and done." Teďka vložte panenku do rakve, která je součástí Voodoo panenky a zakopte ji na tři dny do země. Po třech dnech panenku exhumujte a rituál opakujte. Místo zakopání do země, panenku darujte osobě, které jste způsobovali bolest. Myšlenka na to, že někdo na Vás použil Voodoo rituál oběť dorazí.

Způsobování pořádná bolest
Předchozí rituál byl jenom takové polechtání, ale když máte zájem způsobit někomu pořádnou bolest (třeba šéfovi, učitelce), tak vyzkoušejte toto. Před sebe na stůl položte Voodoo panenku a k její hlavě dejte černou svíčku, na kterou napište hřebíkem jméno oběti a pak svíčku zapalte. Nyní potřebujete pár vlasů oběti, které nad svíčkou zapalte a to co z nich zbude položte panence na srdce.(pro toto je nejvhodnější černobílá panenka- *03*) Potom do panenky zapíchejte deset špendlíků a přitom říkejte:Voodoo doll, please make something for me, harm, harm, harm please. Nakonec vezměte svíčku a každý špendlík zakápněte kapkou vosku, také na ohořelé vlasy, které jsou na srdci panenky kápněte tři kapky vosku. Nyní dejte panenku do rohu místnosti, který je nejblíže severu a do 10 dnů by se mělo Vaší oběti pořádně přitížit.

Zavazující kouzlo
Když chcete někomu zabránit, aby prozradil tajemství, můžete toho dosáhnout použitím této formy sympatetické magie.
Stačí vosková, hliněná, nebo látková loutka. Pojmenujte ji po osobě, kterou má představovat. Vezměte jehlu s 53 cm dlouhou nití z červeného hedvábí a zašijte loutce ústa. Ukončete šití ovázáním zbytku niti kolem těla loutky. Při práci se soustřeďte na fakt, že osoba nesmí mluvit na ono zakázané téma. V závěru zabalte loutku do kusu bílého plátna a uložte ji na bezpečné místo. Dokud je nit na svém místě osoba je vázána mlčením o daném tématu.

Pomazávací olej
Jedním z nejstarších receptů je i tento pomazávací olej, který by se vám mohl hodit.
Nasbírejte čerstvou mátu (já mám raději šantu kočičí - Nepeta cataria) a volně jí naplňte velkou sklenici. Nalijte na ni rostlinný olej bez pachu až po okraj. Sklenici pevně uzavřete a nechte stát dvacet čtyři hodin. Každých osm hodin ji převracejte vzhůru nohama. Přeceďte olej pečlivě přes gázu, dobře vymačkejte. Znovu naplňte sklenici čerstvou mátou a nalijte na ni tentýž olej. Nechte směs stát dalších dvacet čtyři hodin a zase sklenici každých osm hodin převracejte. Tento postup opakujte nejméně tři dny. Olej z posledního cezení je dobrým pomazávacím olejem s vůní máty.

Prečo Santa nemôže existovať

9. října 2009 v 13:16 | Lady Nira |  Úplné prkotiny
Na svete sú zo 6-miliardovej populácie približne 2 miliardy osôb mladších ako 18 rokov. Skutočnosť, že Santa nemôže navštevovať deti moslimov, hinduistov, budhistov a židov, znižuje ich počet na asi 378 miliónov. Ak na 3,5 domácnosti pripadá 1 dieťa, znamená to 108 miliónov navštívených domov.

Zásady bielej mágie

8. října 2009 v 14:40 | Lady Nira |  Základy mágie

1. Nikomu neškodit
Tato zásada má svoji tradici. Kosmický zákon trojnásobné odplaty vychází z pravidel, že vše, co uděláme, se nám trojnásobně vrátí. Přitom nezáleží, zda šlo o negativní nebo pozivní magii.

2. Nechat působit magii
Většina rituálů přináší zjevné výsledky až po čase. Proto se zdá, že vykonaný rituál nemá žádnou časovou ani prostorovou souvislost, ale okolnosti jako by vyplynuly z normálního průběhu věcí.

3. Magie vyžaduje určitou námahu
Výsledek rituálu závisí především na našem osobním nasazení, na energii, době a vědomé pozornosti. Rituály násobí a usměrňují kosmické síly. Kdo vykonává rituály povrchně anebo bezmyšlenkovitě zkracuje dobu rituálu, nikdy nevyvolá dynamickou koncentraci sil.

4. Magie vyžaduje námahu při hledání a výběru pomůcek
Kdo není ochotný podstoupit potřebnou námahu při výběru potřebných pomůcek, ten si věci ulehčuje. Potřebné pomůcky by měly být co nejkvalitnější, (mimochodem šikovný člověk si mnoho věcí vyrobí sám ).

5. Duchovní soustředěnost na rituál
Mág musí udržovat sebe i magické pomůcky v čistotě a pořádku. Měl by být seznámený s průběhem rituálu, zbavit se nečistých myšlenek a držet se cíle, který si vytyčil. Kdo ztratí soustředění, síly se rozptýlí a rituál nebude působit. Soustředěný a disciplinovaný duch působení rituálu zesílí.

6. Magie není jen vážná
Je to také radostná jednota našeho vědomí a základních životních sil. Je u ní mimořádně vážná koncentrace, ale neměl by chybět popěvek nebo tanec, pokud mohou dopomoci k úspěchu.

7. Magie je víra v sebe i rituál
Pokud se magii naučíte skutečně ovládát, je ve vašich rukou obrovská síla. Málokdo si ji umí představit, stejně tak jako si nedokážeme jak vypadá třeba nukleární reakce. Ale každý, kdo má trochu trpělivosti, píle a umu, se naučí s její pomocí měnit svůj život. Stačí mít otevřenou mysl a přijmout skutečnost, že ve universu je mnoho sil, které nám mohou být prospěšné, aniž bychom chápali jejich podstatu.

8. Jasný cíl je klíčem
Mág /čarodějnice musí přesně vědět čeho chce dosáhnout a na svůj cíl soustředit všechnu pozornost a síly. Kdo to neudělá, ničeho nedosáhne. Při každém rituálu je zapotřebí mít živou představu, jako by bylo cíle už dosaženo, tedy přesně a jasně vizualizovat (vidět), jakoby se přání už uskutečnilo.

9. Magie je dynamická síla
Bez dynamičnosti je magie odsouzena k neúspěchu. Je to hnací síla našeho vesmíru a proto se musí vykonávat s dokonalou odevzdaností .Všechny magické cíle musí vycházet s odevzdanosti a laskavé podpory - k rodině, lidstvu, přátelům, vesmíru světu a k sobě samému.

10. Koncentrace
Myšlenka soustředěná na jediný cíl je základem pozitivní magie. Kdo se připravuje poctivě na rituál a udělá všechny potřebné kroky, rozvíjí zároveň systematicky svou koncetraci duševních sil. Když si člověk narychlo zápálí svíčku, nemá to nic společného s magií, protože se mu nepodaří zkoncetrovat a nasměrovat síly. Musí se naprosto soustředit, oddat rituálu a odevzdaně ho připravit a vykonat. Jen tak vytvoří potřebnou koncetraci.

11. Síla magie
Existující síla, která je skryta v nás, předmětech, v okolí, k dosažení cíle nebo jeho změny.
- podle symbolického významu lze různé předměty vzájemně kombinovat nebo nálezat jejich vzájemnou souvislost.
- duchovní koncentrací je možno symbolická silová pole nasměrovat k určitému cíli.
- předměty v našem okolí mají svůj hmatatelný a symbolický význam

12. Symboly
Vše co je při rituálu používané, symbolizuje nějakou energii, která je v jiné dimenzi. Jestli je mág skutečně v kontaktu s touto zvláštní energií a je schopen provozovat magii, závisí na tom, jak dobře chápe reprezentativní symboly, které jsou používány v našem světě. Proto je důležitou součástí cvičení studium těchto rituálních symbolů nebo meditace o nich.

13. Negativní magie
Předchozí uvedená magická pravidla vycházejí z toho, že magie spočívá v odevzdání se a patří k božským uměním. Zcela jinak je to u negativní magie. Jejím cílem je zničení, kletba, vyvolání zla, chaosu, působení bolesti. I při této magii je nutná koncentrace zaměřená na cíl. Obrací i proti samému vykonavateli, jenž se podle trojnásobné odplaty vystavuje velkému nebezpečí !
Pokud jde o magii jsem ovlivněna čarodějnictví jako takovým a keltskou magií, kterou lidi v dávných dobách provozovali v kruhu rodiny nebo o samotě. Podstatou je uctívání přírody a Země. Ctění změn ročních období a fáze měsíce. Dnešní lidé přijateli vykonávat náboženské praktiky mimo hranice konkrétní tradice, zvlášť pokud se rozhodně člověk stát se samostatně působícím (takový, který není spojen s některou působící skupinou). Keltské pohanství má mnoho podob, a každá tvoří svou tradici.
K čarování se používá většinou - oltář, číši, athame ( rituální nůž), hůlku, kadidlo nebo vykuřovadlo či kvalitní vonné tyčinky, misky na sůl, vodu, pak symboly zastupující živly, a další předměty a symboly podle svého cíle, přání a druhu živlu. Nástroje jsou pouze katalyzátory, které pomáhají zaměřit se na cíl pomocí soustředění síly čtyř živlů - stavebních kamenů na dosažení požadového výsledku.
Kdy provádět rituály - k rituálům, by mělo dojít, kdykoliv kdy cítíte potřebu. Rituálům, byste se měli věnovat, když nebude nikým vyrušováni nebo přistiženi, kdy se budete cítit naladěni a schopni soustředit se na daný postup. Magie v zájmu zisku, přírůstku nebo něčeho zvětšit je za přibývajícího měsíce a magie , která má něco zmenšit, ubrat je vhodná za ubývajícího měsíce. Nejvhodnější čas na provozování magie je ten, kdy ji opravdu potřebujete vy. Jenom tehdy budou vaše přání silná, aby se kouzlo mohlo podařit. Pokud, provádíte kouzlo, které se má provádět v rituálním prostředí použijte období "mezi časy" ( např.soumrak, půlnoc, úplněk, ), abyste dosáhli co nejmocnějšího účinku.


Chrám a oltár

6. října 2009 v 14:37 | Lady Nira |  Wicca
I když někteří čarodějové či čarodějnice pracují venku (wicca je přírodní kult), není to vždy toto pro každého. Někdo žije ve městě a tudíž nemá přístup k přírodě a když už, tak velice málo. Jako místo pro vykonávání obřadů a práce s magií může být jak celá budova, tak i jedna místnost či jen malá část pokoje. Na tvaru ani velikosti vůbec nezáleží. Je to přece VÁŠ chrám. Ale nejideálnější je celá místnost. Chrám může být u vás v pokoji nebo na půdě či ve sklepě. Pokud máte už místnost vybranou, potom si nejprve určete světové strany. Oltář bude umístěn uprostřed pokoje na to nezapomeňte. Je dobré ho postavit tak, abyste při stání před ním byli obráceni k východu. Na podlaze kolem oltáře označte kruh. Když budete do kruhu vstupovat či vystupovat, potom to dělejte z východu. Pokud máte místnost ve tvaru obdélníku nebo čtverce, nechte si trochu místa po stranách. Skříně na uložení čarodějnických potřeb tam můžou být navíc, ale nesmí stát v kruhu. Pokud bydlíte s někým, mějte ty skříně na zámek, abyste je mohli kdykoliv zamknout po ukončení obřadu. V nich budete mít: kadidlo, dřevěné uhlí, víno, své pracovní nástroje a knihu. Pokud ale máte ten pokoj na zámek, pak si nechte věci rozložené a zamykejte pokoj. To jak si chrám vyzdobíte je vaše věc. Je to všechno na vás. Může být na stěnách něco namalovaného či můžete mít na zdi zavěšené obrazy. Některé tradice i používají pro každou světovou stranu jinou barvu. Místnost musí být před každým malováním důkladně očištěna. Podlaha a stěny by měly být omyty s vodou s přídavkem mořské soli a čistícího prostředku. Není nutné provádět očistný obřad, protože před každým rituálem, který zde budete dělat, se bude kruh vysvěcovat. Ale to udělejte, až budete mít stěny hotové. Až bude výzdoba vaší místnosti ukončena, měli byste v noci provést tuto zahajovací očistu: Naplňte misku nebo talíř vodou a v kleče ji položte na podlahu před sebou. Vložte do vody pravý ukazovák (levý pokud jste leváci). Představte si jasné bílé světlo proudící shora na temeno vaší hlavy. Vnímejte, jak prochází celým vaším tělem do ruky. Soustřeďte veškerou svou energii a pošlete ji po paži dolů do prstu ponořeného ve vodě. Zavření očí vám pomůže se lépe soustředit. Pokud máte už dojem, že jste převedli veškerou energii, kterou můžete postrádat, držte v ní stále prst a odříkejte:
,,Zaměřuji svou energii do vody
za pomoci sil Boha a Bohyně,
aby byla čistá a jasná
jako moje láska k Pánu a Paní".

nyní vezměte lžičku mořské soli a nasypte ji do vody. Zamíchejte devětkrát prstem ve směru hodinových ručiček a třikrát proneste:
,,Sůl je život. Zde je život,
posvátný a nový, bez sváru".


Vezměte nádobu se slanou vodou a pokropte jí (prstama) všechny rohy místnosti chrámu. Pokud má místnost i nějaké skříně, potom nakropte vodu i do rohů skříně. Přitom recitujte jednu z těchto říkanek.
1) ,,Kdykoli procházím po cestách,
cítím přítomnost Bohů.
Věřím, že ať dělám cokoli,
jsou se mnou.
Přebývají ve mě
a já v nich, navždy.
Žádné zlo nesmí být hostem,
neboť čistota pobývá
ve mně a mne.
Po dobru toužím
a pro dobro žiji.
Lásku všem.
Budiž to tak navždy".
2) ,,Jemný je déšť, měkce padá
na pole pode mnou.
Ukolébává srdce, utišuje vítr,
dopřává samotu, po níž toužím.
Kape tak jemně,
že ani neohne list,
a přece jeho voda
smyje všechen smutek.
Klid přichází vzápětí
a ticho, mír a láska
jsou všude kolem v svěžesti nové,
přicházející z mraků nahoře.
Všechno zlo odchází, odtéká odtud
a zanechává vše čerstvé a jasné.
Ať zmar už nikdy nepřijde
do tohoto pokoje.
Lásku nyní nacházím všude kolem,
tak jemnou, tak klidnou, tak jistou.
Mohu sloužit své obřady,
když mír a klid potrvají".

nyní zapalte trochu kadidla. Vonné tyčinky nebo homolky budou stačit, ale zjistíte, že při rituálu nebo magické práci je vhodnější zapalovat práškové kadidlo na dřevěném uhlí v závěsné kadidelnici. Opět procházejte místností, tentokrát kývejte kadidelnicí v každém rohu a opět vše doprovázejte slovy, která jste pronášeli při kropení vody.

Teď vám povím co dělat, pokud máte malé místo, tedy malou část pro svůj chrám. Pro váš chrám stačí roh pokoje. Nemusí být ve vašem pokojíčku, prostě tam kde máte místo, tak by měl být. V kuchyni, v obýváku, v ložnici - kdekoliv. Mohli byste si tento tvar označit nějak, například oddělit to třeba závěsy nebo něčím jiným, ale není to potřeba. Mělo by to být nejméně 0,45m2 (metrů čtverečních) velké. Míň ne, potom by se vám tam nevešlo totiž nic. Můžete si také oddělit třeba: křídou si namalujete čáru, která dělí oltář od pokoje nebo jiné barvy na stěnách, ale zase záleží pouze na vás a vaší fantazii a vynalézavosti. Pohrajte si se svými nápady. Zpříjemněte si toto místo. Pokud můžete zvolit místo na východ udělejte to a utvořte si chrám tam. Bude to lepší. Své pracovní nástroje a pomůcky si uchovávejte pod zámkem na vhodném místě a v prostoru svého chrámu si postavte oltář. Když ho zrovna nebudete používat (oltář) můžete ho přistrčit ke stěně. Na oltáři vždy mějte: oltářní svíci (většinou bílou, ale potom se dozvíte i jaké další až budeme brát svíčky) a představitele vašich božstev. Chrámové území by mělo být uklizeno, vykropeno a vykouřeno kadidlem, jak jsem říkala v minulém výkladu.
Další věc je, pokud bydlíte v jednom pokoji s někým a ten váš společník nechová zrovna sympatie k magii a k čarodějnictví. Ani pro toto by to nemělo být těžké, pokud máte nějaké místo. Hlavní by pro vás mělo být, kam vždy zamknete své pracovní náčiní. Můžete-li nechat postavený oltář se svíčkami a figurkami božstev v místnosti, dejte ho kamkoli, kde je to vhodné. Opět je zase nejvhodnější směr východ. Pokuste se vašeho spolubydlícího přesvědčit, aby vás oltář nepoužíval jako odkládací stolek. Jestliže si nemůžete zřídit obvyklý oltář - zvlášť vyrobený nebo upravený a chovaný pro rituály - použijte místo něj konferenční stolek nebo něco podobného. V takovém případě ukládejte figurky svých bohů tam, kde to je možné - na stůl, do poličky nebo do příborníku. Váš spolubydlící by si měl vašich věcí vážit stejně jako vy si vážíte těch jeho. Můžete-li provádět své rituály, stačí, když dobře umyjete podlahu a postavíte svůj kruh, oltář atd. Po ukončení zase všechno uklidíte. Jak jistě víte, spousta čarodějů a čarodějek dává přednost dělat své rituály venku. Avšak i zde to vždy není možné, protože máte buď nedostatku místa nebo je nevhodné počasí. Ale pokud se vám naskytne příležitost se dostat na paseku nebo na kousek půdy, kde budete sami, neváhejte toho využít. Nebudete muset provádět očistný rituál, jak jsem zde už vypisovala, ale rovnou přejdete k tvorbě kruhů moci a ochrany, ale k tomu se dostaneme až později.

Jako oltář můžete mít cokoli. Máte- li svůj kruh venku můžete použít jako oltář třeba velký kámen nebo pařez. Jste-li uvnitř potom použijte třeba konferenční stolek, dřevěnou bednu či několik prken postavených na cihlách. Je lepší mít oltář neobsahující ocel, takže běžně vyrobený stůl není právě nejvhodnější (pokud není dřevo lepeno klihem nebo spojováno kolíky). Musí-li být ve stole kov, přijatelná je mosaz. Je to kvůli tomu, že je kov vodivý. Nůž a meč čaroděje či čarodějnice (a hůlka pokud se používá) jsou nástroje používané k ukládání a směrování energií. Mohou být z vodivého kovu - železa nebo oceli. Všechny další předměty by měly být nevodivé - stříbro, zlato, mosaz, kámen, dřevo - protože se nepoužívají tímto způsobem. Je lepší si udělat kruhový oltář. V kruhu to vypadá mnohem lépe něž obdélníkový oltář. Je to na vás, jen taková rada. Také pokud jste v přírodě, můžete si do pařezu vyřezat jakékoliv ornamenty vašeho Boha a Bohyně, ale hlavně aby vám potom na pařezu stáli věci, takže to nevyřezejte tak, aby tam všechno popadalo na zem. Oltářní vybavení se skládá z jedné nebo více svící, kadidelnice, dvou nádob, jedné na sůl a druhé na vodu, misky na úlitbu, číše a figurky představující božstva. Podle potřeby však můžete přidat nebo odebrat věci. Vše je prostě jen na vás a na tom i jakou tradici si vyberete. Např. gardnerovská vyžaduje provazy a bič. Většina čarodějnic ,,provádí svou věc" večer a tak se okolí kruhu a oltář osvětluje svícemi. Svíce na oltáři je rovněž prospěšná, abyste mohli číst z knihy obřadů. záleží na vás, zda chcete mít svíci jednu či dvě. Kadidelnice je velmi potřebná. kadidlo se při náboženských obřadech používá už tisíce let. Stará víra říkala, že kouř z kadidla odnáší naše modlitby k bohům. Rozhodně velmi přispívá k atmosféře rituálu. Vzhledem k tomu, že je často potřebné pohybovat kadidelnicí kolem kruhu (při čištění nebo vykuřování kruhu během vysvěcovací části rituálu), jednoduchá nádoba na vonnou homolku nebo tyčinku není ideální. Mnohem vhodnější je opatřit si závěsnou kadidelnici. Můžete si jí buď koupit nebo zhotovit. Do kadidelnice se vloží speciální briketa dřevěného uhlí a zapálí se, pak se na dřevěné uhlí nasype práškové kadidlo. Je to hospodárnější než zapalování homolek nebo tyčinek, které hoří dvě hodiny i déle. Jak brikety, tak i kadidlo lze koupit v obchodě s církevními potřebami. Pokud máte rádi jiné dekorace, třeba františky, potom můžete pro zpříjemnění použít i je, ale není to nutné. Používáte-li brikety dřevěného uhlí a bojíte se, aby nádoba nepraskla, naplňte ji pískem. Bude zachycovat teplo. Misky a sůl na vodu se nacházejí na většině oltářů čarodějů. Slaná voda představuje život. Voda ke křtu, čili ,,svěcená voda" není nic víc než sůl a voda. Při rituálech je obvyklé pít i trochu vína, ale zde je ještě spousta žáků pod zákonem, takže doporučuji pít ovocnou šťávu. na zdraví bohů se vždy přináší úlitba. Když dochází k setkání venku, lze nápoj jednoduše lít na zem. Ale v místnosti je lepší to lít do misky. Po obřadu můžete vzít misku a její obsah vylít na zem. Stejně jako u nádob na sůl a vodu může mít i miska úlitby rozmanité tvary. Číši si opatřete takovou, jaká vám bude vyhovovat. Může být jednoduchá skleněná nebo složitá z různých tvarů nebo z ozdobného rohu. Někteří příslušníci čarodějnického kultu nechtějí mít na oltáři sošky bohů, většina však ano. Je možné si opatřit skutečné sošky, i když dobré nejsou k dostání. Abyste sošky sehnali zajděte si na bleší trh nebo na něco takového, tam se určitě porozhlédněte. někteří příslušníci kultu wicca používají symboly - pro Bohyni mořskou lasturu a pro Boha paroží. Svého Boha a Bohyni můžete mít namalované jako obraz nebo je můžete vytvořit z rostlin, můžete je udělat jako šachové figurky prostě cokoliv. Pokud jste šikovní, potom si je vyrobte sami. Zapojte svoji představivost a vyrobte si je z čehokoliv.


Veštenie z kníh

4. října 2009 v 14:35 | Lady Nira |  Veštenie
1.Vyberte si knihu kterou máte nejraději, měla by být trohu silnější. Často se používá Bible nebo díla klasiků (Homér, Shakespeare,.......), ale pokud máte v oblibě nějakou "vaší" knížku , je to lepší.

2. Zavřete oči. Soustřeďte se na otázku. Knížku přitom držte oběma rukama. Potom můžete postupovat dvěma způsoby:

A) Naslepo otevřít knížku, otevřít oči a první slova, větu co vidíte přečíst, jsou zároveň odpovědí na vaši otázku.

B) Otevřít naslepo knihu, vložit do ní prst, otevřít oči a přečíst si co je pod prstem napsáno - celou větu. To je odpověď na vaši otázku.

3. Je dobré si odpověď někam zapsat, protože si můžete po čase zkontrolovat jestli se věštba splnila. Je to taky vhodné pokud nedokážeme odpověď ihned na místě rozluštit. Správný význam nám potom může problesknout hlavou prakticky kdykoliv. Proto je důležité se na odpovědí zamyslet.

Počítačoví slovník

3. října 2009 v 13:15 | Lady Nira |  Úplné prkotiny
KB (kilobyte) - 1024 bitů. Název je odvozen od řeckého "kilo", což znamená 1000, protože nikdo nevěděl, jak se řecky řekne 1024.

Hardware - rozdíl mezi hardware (zařízení) a software (programy) je tento: když hardware začne pracovat, funguje skvěle a teprve časem se zhoršuje. Když začne pracovat software, nefunguje vůbec a teprve časem se zlepšuje.

Komunikace - myšlenka, že lidé spolu mohou komunikovat přes telefon pomocí počítače a vyměňovat si názory na věci, které je zajímají, tj. komunikace.

Menu - seznam funkcí poskytovaných programem. Je to stejné jako v restauraci, tj. všechno má matoucí názvy a nikdy nemají to, na co máte chuť.

Modem - zařízení, které vašemu počítači umožní napojit se do telefonní sítě a zvyšovat tím váš účet za telefon, který vy pak můžete pohodlně zaplatit, aniž by jste se hnuli křesla.

REM - označení řádky v programu, která obsahuje komentář a která je tudíž pro počítač nesrozumitelná stejně jako pro programátory, jimž je určena.

Upgrade - nová verze programu, v níž jsou staré chyby nahrazeny novými.

Nekonečná smyčka: viz Smyčka nekonečná
Smyčka nekonečná: viz Nekonečná smyčka

Hardware - Ty části počítače, do kterých můžete kopnout.

Software - Ty části počítače, které nefungují.

Pevný disk - Ta část počítače, která "zatuhne v tu nejméně vhodnou chvíli.

Přídavná zařízení - Díly nekompatibilní s vaším počítačem.

Tiskárna - Součást výbavy počítače, která se ucpe, jakmile se nedíváte.

Šňůra - Ta součást počítače, která je příliš krátká.

Myš - Viz nadávky.

Zálohování - Operace, kterou nikdy nestihnete včas.

Restore - Postup, který funguje bezvadně, dokud ho nepotřebujete.

Paměť - Ta část počítače, které není nikdy dost.

Chybové hlášení - Žádost o potvrzení likvidace vašich dat.

Soubor - Ona složka, kterou v počítači nikdy nemůžete najít.

Procesor - Ta část počítače, která je vždycky zastaralá.

Manuál - Ta součást počítače, která je naprosto nesrozumitelná.

Thompsnova teorie velikosti disku - I sebevětší disk je příliš malý.

Hitchův internetový zákon - Při natahování internetové stránky poběží Váš požadavek tou nejnemožnější oklikou.

Petzenův internetový zákon - Nejpromyšlenější zadání dotazu do vyhledávacího programu obvykle přináší nulový výsledek.

Reasnerův zákon internetu - Pravděpodobnost, že se vám zasekne "browser", je přímo úměrná tomu, jak blízko jste se dostali k hledané informaci.

Mc Mahonovo pravidlo - Ať hledáte, co hledáte, určitě při tom narazíte aspoň na jednu pornostránku.
Shaafův zákon internetových informací - Jakýkoliv citát vyskytující se na internetu dvakrát má buď různé znění, nebo různé určení autora, anebo obojí.

Montgomeryho zákon 401. chyby - Čím naléhavěji potřebujete určitou internetovou stránku, tím pravděpodobněji už na serveru není.

Metcalfův zákon - Význam internetové sítě stoupá kvadraticky s počtem účastníků.

Lízin zákon - Po hodinách usilovné snahy přihlásit se na přetížený server ztratíte spojení, jakmile se Vám to podaří.

Hatalův zákon - Plánovat si dovolenou po internetu zabere víc času, než dovolená sama.