Základy magické ochrany a psychické sebeobrany

27. listopadu 2009 v 14:11 | Lady Nira |  mágia
Magie funguje. Tohle je první věc, kterou se musíte naučit. Když nevěříte že vám magie dává sílu přetvářet vesmír, plýtváte svým časem. Pokud nejste přesvědčeni, že kouzlo nebo rituál bude fungovat, tak prostě nebude. Tečka. A když už věříte v sílu magie, je třeba si uvědomit, že při jejím používání berete do rukou ty samé síly, které ženou příliv a tvoří tornáda. A tím, že to činíte, uvádíte sebe i své okolí do potencionálního nebezpečí. Zajímavé je přirovnat magickou práci k horolezectví. Chce to dlouhý čas, někdy i léta, která strávíte posilováním, tréninkem a vázáním uzlů, používáním karabin a dalších částí výstroje. Pokud víte co děláte a jak to máte dělat, je to bezpečné - a je to úžasný pocit. Ale pokud se bez znalostí a lana vrhnete na strmou skálu… Samozřejmě, i pro zkušeného horolezce může chyba znamenat pád - no a pak mají výhodu ti dobře jištění.V této části článku bude nastíněno několik technik vhodných pro vaší ochranu a dokonce i ochranu vašeho domova. Zatímco tyto postupy jsou nezbytnou součástí magické práce, hodí se zároveň v každodenním životě. Například není lepšího spánku než v pokoji, který byl magicky zaštítěn proti psychickým šumům.


Začněme s utvářením štítů. To je základní technika jak vytvořit ochranné magické pole kolem své osoby či místa, aby jste si udrželi nežádoucí energii od těla. Což mohou být ozvěny vaší magické práce, negativně působící na psychiku, všeliké astrální potvory, ale též negativní energie vyslaná vaším směrem. Mnoho osob toto činí podvědomě, jiní se to musí naučit. Jednou z metod je představit si síť energie kolem místa, které je potřeba ochránit - často je to prostě koule prostoru kolem vás. Pamatujte na to, že tuto síť či rovnou kouli musíte vizualizovat v prostoru, raději kouli než kruh. (A tady vidíte, jak užitečná jsou cvičení na procvičení vizualizace). U tohoto typu ochrany je nejobvyklejší použít vlastní energii, průšvih je když zrovna žádná není po ruce - alkohol a psychické vyčerpání vaše štíty brutálním způsobem zeslabují a připravují vás i o energii k akutní ochraně - tak pozor! Po vytvoření štítu zviditelněte negativní energii jak ztéká po štítech a je neškodně pohlcována zemí. Štíty však musí být jednostranně prostupné a nebo pórovité, aby VAŠE energie mohla proudit ven. S dostatkem cviku budete schopni povolat štít okamžitě, bez zdlouhavého myšlení,natožpak bez usilovného soustředění.


Opevňování či ochrana prostoru jsou podobnou technikou. Opevnění je vlastně štítem ukotveným k fyzickému prostoru. A zde již na rozdíl od své energie používáme energii země, necháme ji vyprýštit vzhůru aby nás ochránila. Za čas, když už budete trénovaní, zvládnete vytvoření stálého, zemí napájeného ochranného pole. Tento způsob ponechává mnohem více energie pro magickou práci, a také nám umožní dočasně odhodit všechny své štíty a "hodit si dvacet". Chce to však stále pracovat na svých vizualizačních schopnostech, až nakonec dokážete vytvořit třeba i trvalou ochranu svého domova. Je docela obvyklé, a do začátku asi i vhodné, ukotvit ochranná pole hmotnými objekty, vhodné jsou rozmanité kameny, vyřezané runy, talismany… Ale to co skutečně chrání, podstata věci, je vizualizace a vaše víra. Když selže duchovní obraz, je jedno kolik run jste vyřezali.


Příležitostně se stane, že člověk během běžného dne ucítí kontakt z nějakou psychickou energií - je to popisováno jako polechtání na auře, jindy se vám zježí chloupky na zátylku či dokonce vlasy, a to je okamžik k vytasení štítů. Vzácněji se může přihodit i něco výrazně nepříjemnějšího, a sice že pocítíte prudký úbytek energie, který (díky Paní a Pánovi) proudí do vašich štítů a z neaktivního stavu je vybudí na maximum do okamžiku než vám dojde oč kráčí a vědomě převezmete iniciativu. Do těchto situací se hodí několik užitečných triků. Prvním z nich je zrcadlo. Vizualizujte vnější část štítů jako dokonalé, všeodrážející zrcadlo, které odvrátí energie všech druhů a původů tam odkud přišly. Vtipným řešením je též učinit zrcadlovým vnitřek štítu, zamezit výstupu všech svých psychických energií a projevů, a učinit se tak z magického pohledu neviditelným. Posledním typem takové ochrany je "železná zeď" či "kamenná věž." tato metoda spočívá v tom, že své tenoučké štíty proměníte v masivní pevnost, která odolá čemukoliv. To vyžaduje hodně energie a cviku, ale když vás kosí masivní vlny negativní energie, vážně to pomáhá.


A teď několik aktivních technik. Když se do mě opakovaně naváží vlny negativní energie, nebudu sedět jak pecka a čekat na průser, až se mi to jednou nepodaří vykrýt. (Omlouvám se za to slovo, ale osobně ho zde považuji na místě.) Už dávní bojovníci věděli, že zcela defenzivní bitva je předem prohraná, pokud potrvá dost dlouho. Invokace Paní a Pána je pravděpodobně nejjistější a nejjednodušší způsob ochrany. Zlovolné bytosti (jedno zda astrální či zemské) mají tendence se zdaleka vyhýbat přítomnosti Bohů. Ve skutečnosti - čím odpornější bytost, tím rychleji peláší pryč. Ale jako většina dětí, nechceme přece neustále otravovat Taťku a Mamku drobnými problémy, když se je můžeme naučit řešit sami. Nejzákladnější technikou je povolání Bílého Ohně. Je to zářící energie Vesmíru, stříbrobílý svit Měsíce a plamenně bílý svit Slunce, spojení síly všech magických elementů. Nech jej planout z celého okolí dokud kolem sebe neucítíš kouli bílé záře, vlastně kouli Bílého Plamene. Pak vyšli namířený šíp směrem odkud negativní energie přichází (koncentrace, emoce a švihnutí ruky). Ač toto lze zvládnout jen s pomocí vlastní duše, výrazně užitečným nástrojem se jeví athame či oltářní meč. A když to dostatečně nezabere, stále tu máte milující a vždy ochotné bohy - Pána a Paní, kteří vám mohou pomoci ve svých válečnických aspektech…


Pokud vám někdo podstrčí či dá amulet-škodič, je nejlepší se ho ihned zbavit a to takto: Předmět obalíme do kokonu neprostupné energie (můžeme na něj při obalování mířit athame a soustředit se jak kokon vzniká), pak jej vhodíme do proudící vody a bez ohlédnutí odejdeme domů. Tam v kruhu soli zapálíme bílé svíce a očistíme tím sebe i domov od negativních energií a pak zbytky soli a svíček též vhodíme do proudící vody. Tak hodně štěstí při studiu Řemesla Moudrosti. A pamatujte - špatní chlapíci jsou tu s námi a sledují nás. To je důvod proč víme, že my jsme chlapíci dobří.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lupyna69 lupyna69 | E-mail | 1. února 2011 v 12:22 | Reagovat

co shori nezhnije

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama